Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Foto+Emrat/ Shikoni si gjithë administrata e bashkisë Tropojë zbatoi urdhërin e Berishës dhe Bashës për të shkatërruar materiale zgjedhore

Postuar: 19/06/2019 - 13:46

Punonjesit e bashkisë së Tropojës kanë shënuar një nga incidentet më të rënda në prag të zgjedhjeve të 30 Qershorit mbremjen e djeshme.

Pothuajse e gjithë administrata e bashkisë, ka hyrë në KZAZ-në nr 9 të qytetit dhe kanë thyer materialet zgjedhore, siç raportuar mediat mbreme.Ata kanë shkatërruar derën e pasme të KZAZ, kanë thyer xhamat dhe hynë në ambientet e brendshme.

Siç shihet nga fotot e mëposhtme, ata janë të gjithe administratën e bashkisë Tropojë. PD ka nxjerrë të gjithë administratën, ish-deputete të PD, Policine bashkiake e deri te shoferët, për të sulmuar KZAZ për llogari të Lulzim Bashës, Sali Berishës, Ilir Metës e Monika Kryemadhit.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 12/11/2019 - 00:05

Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj  është përplasur sërish me gazetaren Klodiana Lala në emisionin Opinion.Gazetarja i kërkoi llogari ministrit për një listë me oficerë të policisë të inkriminuar, ndërsa zoti Ll

Postuar: 11/11/2019 - 23:37

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka deklaruar se prej kohësh po punohet për ndryshimin e legji

Postuar: 11/11/2019 - 23:10

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj e thotë me bindje të plotë krimi po humbet terren çdo ditë e

Postuar: 11/11/2019 - 22:59

Kryeministri Edi Rama tha se pas marrëveshjes së “Shengenit Ballkanik” në Shqipëri do

Postuar: 11/11/2019 - 22:52

Procesi i përzgjedhjes së anëtarëve është përfshirë nga një debat i ashpër mes palëve politike, p

Postuar: 11/11/2019 - 22:34

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja u shpreh se  senëse dy anëtaret Elsa Toska dhe Fion

Postuar: 11/11/2019 - 22:21

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zbuluar arsyen pse shkoi në Bejrut ditët kur po shpëtohej 11-