Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Fotoja që po bën xhiron e rrjetit/ Çfarë u tha ish-kryeministri banorëve të Astirit? Befason Ilir Demalia, del me deklaratë të fortë për Fatos Nanon

Postuar: 17/06/2019 - 10:28

Analisti Ilir Demalia ironizon protestuesit e Astirit të cilët dy ditë më parë ndeshën me ish-kryeministrin Fatos Nano dhe bashkëshorten e tij Xhoanën.

Ndryshe nga sa sillen zakonisht, banorët u treguan dashamirës me çiftin dhe s’e penguan aspak të lëviznin, ndërsa Nano dhe bashkëshortja e tij, në shenjë respekti i përshëndetën.

Reagimi

 “Nana! Nano!

Dje të gjitha mediat on line dhe TV-të, dhanë lajmin se Fatos Nano kishte shkuar në përkrahje të protestes se Astirit.

Protestuesit më xhaketa më vija të kuqe kur në fakt duhet ti kene blu! Të mbuluar me djersë nga vapa, floket njit që nuk I shkiteshin prej vapes, djersës e pluhrit, në pikē të hallit, sa panë Nanon me Xhoin që drejtonte Maseratin 150 mijë Euro, dhe Nano i pershendeti pa ulur as xhamin e makinës më llullë në buzë. Astirasit shperthyen Nana, Nana, Nana!

Nano po shkonte për fund jave diku për qef të vetin më Xhoin per ndonje weekend që shpenzon sëpaku 2000 mijë Euro, apo në Bundva për ndonje dore Poker. . .

Nano prej kaq vjetesh jeton ne Viene me paret ... larg rremujës e rrëmetit, pluhurit e zhulit. ..

Janë po këta që therrisnin Nana Ik, kur Nano ishte kryeminister.

Sot Roma ik!

Nesër Roma, Roma!

Zgjedhjet do bëhen për tu çberê bërë çbëre përsëri, përseri.

Ha ja derrit pija qenit edhe bjerini karadyzenit!”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/11/2019 - 22:59

Kryeministri Edi Rama tha se pas marrëveshjes së “Shengenit Ballkanik” në Shqipëri do të kemi fluks turistësh kinezë

Postuar: 11/11/2019 - 22:52

Procesi i përzgjedhjes së anëtarëve është përfshirë nga një debat i ashpër mes palëve politike, p

Postuar: 11/11/2019 - 22:34

Kreu i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja u shpreh se  senëse dy anëtaret Elsa Toska dhe Fion

Postuar: 11/11/2019 - 22:21

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj zbuluar arsyen pse shkoi në Bejrut ditët kur po shpëtohej 11-

Postuar: 11/11/2019 - 22:07

Albin Kurti tha se kryeministri Rama nuk është për shkëmbim territoresh.

Postuar: 11/11/2019 - 21:54

Deputeti i Kuvendit, Ralf Gjoni tha se politika shqiptare asnjëherë nuk kanë demonstruar vullnet&

Postuar: 11/11/2019 - 21:46

Kryetari i Komisionit të Ligjeve, Ulsi Manja iu përgjigjur presidentit Ilir Meta lidhur me mos re