BREAKING NEWS

Tragjedi në Berat/ Kishin 5 muaj që kishin ardhur në jetë, humbin jetën dy binjakët (Dyshimet e para)

Tragjedi në Berat/ Kishin 5 muaj që kishin ardhur në jetë,
x

Politike

Fotot/ Kryeministri Rama mbërrin në Novi Sad të Serbisë, tërheq vëmendjen me veshjen e tij

Fotot/ Kryeministri Rama mbërrin në Novi Sad të Serbisë,

Kryeministrat e Shqipërisë dhe Maqedonisë Veriore, Edi Rama dhe Zoran Zaev, mbërritën sot pasdite në Beograd këtë pasdite ku u pritën nga ministrja e Integrimeve Evropiane Jadranka Joksimovic në Aeroportin “Nikolla Tesla”.

Të dy kryeministrat do të marrin pjesë në një takim trepalësh me ftesë dhe iniciativë të Presidentit serb Aleksandar Vuçiç nesër në Novi Sad, ku tema kryesore do të jetë një “Shengen” i vogël ballkanik, me qëllim integrimin më të mirë të tregjeve në rajon, heqjen e pengesa doganore për mallrat dhe lëvizjen e lirë të njerëzve.

Por kryeministri Rama edhe këtë herë ka tërhequr vëmendjen me veshjen e tij. Ai është fotografuar teksa zbret nga charteri me kostum të zi kombinuar me atlete të bardha.