BREAKING NEWS

Negociatat/ Kryeministri Rama mesazh të ‘koduar’ për BE-në: Pse mendoj kaq shpesh në ditët e sotme për…

Negociatat/ Kryeministri Rama mesazh të ‘koduar’ për
x

Politike

Fotot e publikuara nga morgu i Tiranës, ish deputeti i dërgon mesazhin e koduar Ramës: Kryeministri fliste për...

Fotot e publikuara nga morgu i Tiranës, ish deputeti i dërgon mesazhin

Ish deputeti, Tritan Shehu teksa ka komentuar situatën me pandeminë në vendin tonë, nuk lënë pa përmendur debatin rreth fotove nga morgu i Tiranës, të publikuara në media se “Kush po bën politikë me të vdekurit”.

Ish deputeti thotë se kryeminsitri Rama muaj përpara fliste për mijëra të vdekur dhe për 'male' me arkivole.

“Realisht, problemet e mëdha të sistemit shëndetësor zgjidhen me politika shëndetësore. Pa dyshim kërkojnë menaxhim, politika shëndetësore adekuate, mbi të gjitha kur kemi përballë epidemira kaq të rënda siç është kjo e kësaj here.

Efektet dhe problemet e mëdhaja që ka sot sistemi shëndetësor me përballjen me këtë pandemi, pasoja të cilat bien mbi qytetarët, mbi shëndetin e qytetarëve, mbi jetën e qytetarëve, nuk lidhen me probleme teknike, nuk lidhen me mjekët, as me personelin, të cilët po bëjnë një punë heroike do të thoja për të përballuar një situatë kaq të vështirë, por lidhen dhe janë krejtësisht shkak i keqmenaxhimit të kësaj situate, që nga muaji shkurt, nga kjo qeveri. Janë pasojë e aventurizmave të saj. Janë pasojë e përdorimit të kësaj periudhe krejtësisht për propagandë dhe për të terrorizuar njerëzit në momente të caktuara nga kjo qeveri, nga ky kryeministër që muaj përpara fliste për mijëra të vdekur, për male me arkivole, për varre pa emra dhe pastaj nxjerr tanket në rrugë”-tha Shehu.

Më të lexuarat