BREAKING NEWS

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet 'dhëmbë për dhëmbë' Sali Berishës pas akuzave të rënda që bëri nga Fieri: Kjo gjë nuk do të ndodhë kurrë!

'Luftë' për PD-në/ Lulzim Basha i përgjigjet
x
BREAKING NEWS

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat e rënda dhe plas paralajmërimin ‘bombë’ për politikanët shqiptarë: Janë kapur në krimin e...

“Po dëgjohen tringëllima prangash”, Frrok Çupi
x
BREAKING NEWS

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet korruptive të Sali Berishës, zbardhen informacionet nga takimet

Ambasada e SHBA thërret deputetët demokratë për dosjet
x
BREAKING NEWS

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe funksionarësh në nivele të larta, në listë edhe Berisha

Artan Hoxha zbardh goditjet e SPAK, priten arrestime ish-ministrash dhe
x

Politike

FRPD kërkon të 'fundosë' kryetarin e PD-së, Lisandër Hoxha zbulon pazaret e fshehta: Lulzim Basha e shitit Sali Berishën për...

FRPD kërkon të 'fundosë' kryetarin e PD-së,

Ish-nënkryetari i Forumit Rinor të PD-së, Lisandër Hoxha ka komentuar nismën e këtij forumi për referendum të brendshëm për çështjen Berisha. Hoxha tha se Berisha gëzon respekt të madh në anëtarësinë e PD, ndërsa tha se Berisha nuk ka ndërmend që të rikthehet në krye të partisë.

“Basha e shiti Berishën për 30 tendera thonë. Zotëria nuk i ka pranuar akuzat, ka pasur një guxim politik që sot i mungon çdokujt, partia duhet të ishte pyetur nëse duhej hequr apo jo Berisha. Pasojat e kësaj lëvizje do të tregohen në vijim, strukturat e partisë janë të pakënaqura me zotin Basha, dhe do të kërkojnë që çështja e zotit Berisha të hidhet në votim.

Zoti Basha është i mbarurar politikisht, i ka hequr të gjithë zërat kritikë por anëtarësinë nuk e heq dot. Ka futur elementë në grupin parlamentar që nuk i njeh askush veç Bashës, ai i ka bërë atentat vetvetes.

PD e Lulzim Bashës ëhstë kthyer në një patericë të qeverisë, tashmë po shoh shpresë në sytë e demokratëve, që me lëvizjen e Berishës duket se do të marrë fund edhe opozita kamomil”, u shpreh Hoxha për Fax News.

Më të lexuarat