BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Politike

Frrok Çupi: Berisha i ka duart e lyera me gjak, për SHBA cilësohet terrorist, pasurinë e ka shpërndarë në shumë njerëz

Frrok Çupi: Berisha i ka duart e lyera me gjak, për SHBA

Analisti Frrok Çupi ka komentuar shpalljen e kandidaturës për kryetar të Partisë Demokratike nga ana e ish-kryeministrit Sali Berisha, ndërsa ka shpërthyer në akuza dhe sulme të forta në adresë të këtij të fundit. Teksa ishte i ftuar në një studio televizive, analisti Çupi theksoi se ish-kryeministri me ambicien për të drejtuar PD-në po shkatërron partinë më të madhe opozitare, ndërkohë që e akuzoi Sali Berishën për vrasjen e Azem Hajdarit dhe të Remzi Hoxhës. “Berisha e ka humbur toruan prej vitesh, që kur vrau kundërshtarët e tij të parë. Njësoj si Enver Hoxha që lau duart me gjak. Që kur vrau kundërshtarët e tij të parë, Azem Hajdarin, Remzi Hoxhën dhe njerëzit në Vlorë. PD tani është akoma më keq, për shkak të Sali Berishës. Mund të shërohet shumë vonë. Duhet të largohet nga skena Sali Berisha. Qoftë edhe nga kjo skena qesharake që ka marrë rrugët lart e poshtë”, deklaroi ai. Më tej analisti Frrok Çupi theksoi se Sali Berisha është armik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe tentativa për t’u rikthyer në krye të PD-së, është e kotë. Sipas analistit, për SHBA-të Sali Berisha është si Bin Laden apo Saddam Hussein dhe me lëvizjet e fundit, po sfidon edhe drejtësinë. “Së pari Sali Berisha po sfidon SHBA. Ai është armik i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Sali Berisha u bën sfidë njerëzve që ka shtypur, dhunuar. Njerëzve që u ka nxirë jetën në Shqipëri. Sfidon si të thuash ligjet dhe drejtësinë. Drejtësia po bën gati dosjet e tij dhe ai ndërkohë bën zhurmën sfiduese ndaj kësaj atmosferë. Sali Berisha është shpallur armik i SHBA. Është njësoj si Bin Laden, Saddam Hussein apo Gadafi. Sapo mori bombën nga SHBA, fytyra e Berishës ishte e shkallmuar. E tërë familja e tij po mendonte se ku të çonte thasët. Është tip i çuditshëm, papritur vret njerëz, papritur ndryshon. Ai mendon se ka marrë fuqi”, u shpreh ai. Ndërkohë analisti foli edhe për pasurinë e ish-kryeministrit, e cila, sipas tij, është shpërndarë në disa duar. “Pasuria e Berishës është shpërndarë në disa duar private, fshatarësh e familjarësh të tij. Sapo mori bombën nga SHBA, fytyra e tij ishte e shkallmuar. E tërë familja e tij po mendonte se ku të çonte thasët me para”, nënvizoi analisti Frrok Çupi.

Më të lexuarat