BREAKING NEWS

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e Durrësit, kapet sërish lëndë narkotike në të njëjtin konteiner, e treta herë brenda korrikut

Finalizohet një tjetër OPERACION antidrogë në Portin e
x
BREAKING NEWS

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak Ngjela paralajmëron zhvillime të bujshme: Shqiptarët po presin!

Do ketë goditje në nivele të larta shtetërore? Spartak
x
BREAKING NEWS

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon shifrat e 24 orëve të fundit: Asnjë humbje jete, ja sa raste të reja u shënuan

Bilanci i koronavirusit/ Ministria e Shëndetësisë publikon
x
BREAKING NEWS

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet marrëveshja e rëndësishme mes Shqipërisë, Maqedonisë dhe Serbisë

Rama, Vuçiç dhe Zaev vënë firmat, nënshkruhet
x
BREAKING NEWS

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës në Tiranë. Zbardhet çfarë u vendos

GJKKO merr vendimin për zyrtarët e arrestuar të Hipotekës
x
BREAKING NEWS

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i surprizon të gjithë në Samitin e Shkupit, ‘thumbon’ Zaevin dhe ‘shigjeton’ ashpër Albin Kurtin: Të ndarë jemi të vegjël!

“Përkthyesi ma shkatërroi mesazhin!”/ Kryeministri Rama i
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja

Lulzim Basha paraqitet në Gjykatën e Posaçme, zbardhet arsyeja
x
BREAKING NEWS

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/ Rëndohet bilanci, humb jetën 30-vjeçari dhe plagosen rëndë tre persona të tjerë. Zbardhet shkaku i konfliktit mes kushërinjve

Tronditet Lushnja që në orët e para të mëngjesit/
x

Politike

Frrok Çupi del me paralajmërimin “bombë”, tregon partinë që do të zhduket në Shqipëri: Është duke vdekur, duke u mbytur dhe nuk do të ketë më ringjallje

Frrok Çupi del me paralajmërimin “bombë”, tregon

Analisti Frrok Çupi i ftuar në Top talk komentoi situatën brenda në PD, për të cilën tha se është një forcë politike drejt ‘vdekjes’.

Sipas edhe pse disa zëra si Mark Marku flasin dhe duan një rithemelim të kësaj force , kjo sipas tij është e pamundur.

“Kjo është PD, prej 30 vitesh ata që se kanë ditur se ç’ndodh atje, kanë menduar një gjë tjetër, PD është ndërtuar më shumë në fantazinë e njerëzve se sa në realitet, në fantazi ishte demokracia, por kjo është PD Kjo është PD në ditën e fundit, ka qenë gjithë jetën kështu. Ky është momenti kulmor i asaj çfarë përjeton PD tani , ka hyrë në luftën e ftohtë, si rikthimi i Enver Hoxhës nga Bashkimi Sovjetik, është fiks si ai moment.

Kërkesa e Markut ishte interesante, por nuk janë dëgjuar kurrë këto kërkesa, ai i bën një nder asaj turme pa tru, por nuk e shikoj filozofinë e Markut si një filozofi të dobishme ose fitimtare në parti. Fjala rithemelim do të thotë që ta përfytyrosh PD si amebë dhe ku do ta presësh, ka një histori të tjerë, çdo mbash e do lësh.

Nuk kam parë në botë parti të ndërtuara, se si mund të bëhet kjo në PD, unë them se PD po i fiket kandili, dhe nuk ka më ringjallje. Është duke vdekur, duke u mbytur, kjo nuk është fatkeqësi se kërkesa për pluralizëm del prej vetë tokës”, u shpreh Çupi në Top Talk.