BREAKING NEWS

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po hetojnë dosjen e plotë të “McGonigal” në bashkëpunim me FBI, nga letër-porositë dhe informacionet me inteligjencën amerikane, deri tek marrja në pyetje në fshehtësi të plotë në Nju Jork...

SPAK në “oborrin” e Ramës, ja si prokurorët po
x
BREAKING NEWS

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të marrin frenat e qeverisë pas largimit të Edi Ramës, çfarë pritet të ndodhë më 8 dhjetor, socialistët në ankth

Ja kush janë dy gratë e fuqishme në PS që mund të
x
BREAKING NEWS

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron drejtësinë dhe vazhdon të mos zbatojë vendimin e gjykatës, pritet refuzimi i tretë ndaj agjentëve të BKH

SPAK para provës së zjarrit”, Sali Berisha injoron
x
BREAKING NEWS

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur dosjen “CEZ-DIA”, ja çfarë po ndodh brenda SPAK, Romeo Kara nxjerr prapaskenat e bujshme

Ilir Meta shumë shpejt arrestohet, prokurorët kanë kopsitur
x
BREAKING NEWS

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes ‘Berisha’, ju tregoj një nga provat e DASH në dosjen e tij ‘non-grata’ dhe roli i Argitës duke përdorur Jamarbër Malltezin në korrupsion dhe pasurim nëpërmjet pushtetit

“Bomba” e Evi Kokalarit: Ja si SHBA i ka qepur dosjen familjes
x
BREAKING NEWS

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra të njohur, ja pse drejtësia mund të hapë hetimet për aferën e tyre qindra milionëshe që po iu zhduk shqiptarëve 10 mln dollarë në vit

Shtohen ethet për Ilir Metën, Sali Berishën dhe 3 ish-ministra
x
BREAKING NEWS

Fillojnë ditët e “tmerrit” për Shkëlzenin për aferën e Gërdecit, më 7 dhjetor del para SPAK sekretarja e Aldo Bumçit që mund ta çojë pas hekurave, djali i Berishës në GJKKO më 14 dhjetor

Fillojnë ditët e “tmerrit”  për Shkëlzenin
x
BREAKING NEWS

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali Berishës, inxhinierja nxjerr për herë të parë në SPAK faktin që vërteton lidhjet e fshehta të djalit të tij si pronar në hije i biznesit të vdekjes në Gërdec

Fundoset Shkëlzeni dhe ministri i Drejtësisë së Sali
x

Politike

Frrok Çupi nxjerr emrin e politikanit të njohur: Faktori më i besueshëm për të larguar Sali Berishën

Frrok Çupi nxjerr emrin e politikanit të njohur: Faktori më i

Për analistin Frrok Çupi, Lulzim Basha është i vetmi autoritet legal në PD.

I ftuar në studion e Tirana Live, Çupi u shpreh se Basha ka të drejtë kur thotë se nuk ka ikur kurrë.

“Gjithçka ndodh në një realitet ku jemi sot. Ai ka të drejtë kur thotë nuk ka ikur kurrë. I vetmi autoritet legal në PD ishte Lulzim Basha, të gjithë të tjerët ishin të varur prej tij. Është një parti me problem të informalitetit, e tëra është informale.

A do vij apo jo Basha në krye të PD varet nga zgjedhjet që do bëhen aty. Janë situata ku vihet në provë qëndrimi pro apo kundër amerikan i popullit shqiptar. Berisha e ka rrënuar shtetin dhe demokracinë në Shqipërinë.” u shpreh ai.

Për Çupin, Basha pavarësisht gabimeve të tij është faktori më i besueshëm për të larguar Sali Berishën.

"Ka disa dilema nëse aleatët duan ta mbajnë apo jo këtë parti dhe a duan ta zhveshin nga antiamerikanizmi dhe influenca terrible të Berishës. Janë parë si të qarta që SHBA admirojnë një parti sado e vogël të jetë.

A do e largojë Basha, Berishën? Është faktori më i besueshëm për të larguar Berishën. Pse? Janë dy çështje, a e besojnë ndërkombëtarët. I vetmi që kreu një akt kundër Berishë dhe pro amerikanëve ishte Lulzim Basha, të tjerët flirtojnë me Berishën.

Dhe Amerika ashtu siç nuk beson Kurtin e Kosovës nuk mund të besojë më asnjërin prej tyre, sepse te gjithë i kane dhënë Berishës, qe jemi me ty. Sigurisht Amerika e di këtë gjë, por a është Basha njeriu i përsosur? Jo nuk është, është njeriu me plot gabime, një kryetar defektoz në një parti krejt defektoze.

Për ta ndarë këtë gjë nuk ndahet brenda ditës, por është njeriu që mund t’i besohet për ta çuar varkën deri në breg që mos mbytet. Ndryshe do mbytet por nuk është ndonjë problem i madh, por është shansi i fundit i PD nëse kjo pjesë që ka mbetur do jetë apo jo pro perëndimore.” u shpreh ai.

 

Më të lexuarat