BREAKING NEWS

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen lëvizjet e Shkëlzen Berishës: Ja zyrat ku hyri për të...

Çështja “Gërdeci”, avokati Beqiri zbërthen
x
BREAKING NEWS

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre dyshime të forta: Ishte i ftuar edhe në një eveniment sportiv, por...

“Rama s’del në publik prej 4 ditësh”/ Gazetari ngre
x
BREAKING NEWS

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën marramendëse: Ja sa miliona euro duhet të kthejë familja Berisha

“Do bëj revolucion…”/ Avokati zbulon shifrën
x
BREAKING NEWS

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme: McGonigal ka takuar edhe politikanë të tjerë, mes tyre edhe...

“Jo vetëm Rama”/ Gazetari plas deklaratën e bujshme:
x
BREAKING NEWS

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar bën paralajmërimin e fortë dhe zbardh planin e presidentit rus: Putin po përgatit një konflikt të frikshëm në...

Luftë në kufi më Shqipërinë? Ish-kryeministri bullgar
x
BREAKING NEWS

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi: Një ngjarje katastrofike do të godasë botën në 2 vjet

"Është një kërcënim global"/ Ngrihet alarmi:
x
BREAKING NEWS

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën ‘bombë’: Rama nuk pritet më zyrtarisht në Shtëpinë e Bardhë

“Ka surpriza”/ Gazetari plas deklaratën
x
BREAKING NEWS

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe Italisë, GJKKO konfirmon masat e sigurisë për 15 të arrestuarit. Zbardhet vendimi

U prangosën për trafik droge mes Shqipërisë dhe
x

Politike

Frrok Çupi nxjerr zbuluar Sali Berisha: Kryefoltoristi nuk shkon dot në Itali, ja si Moska do e përdorë më 6 dhjetor për të shkaktuar kaos në Tiranë

Frrok Çupi nxjerr zbuluar Sali Berisha: Kryefoltoristi nuk shkon dot

Analisti Frrok Çupi shprehu dje bindjen se ish-kryeministri Sali Berisha nuk mund të shkojë dot as në Itali, për shkak të “non-gratës” së marrë nga SHBA. Në një intervistë për mediat, analisti theksoi se Berisha nuk ka më kapacitete politike dhe ligjvënëse që në momentin kur SHBA e shpalli të padëshirueshëm. “Nuk besoj se BE do të merrej me një gjë të tillë për arsye se ajo çfarë ndodhi, ndodhi. Ky njeriu që po flasim është çmontuar tashmë. Që nga momenti që SHBA e shpallën të papranueshëm dhe minus të demokracisë, nuk ka më kapacitete politike, ligjvënëse. Praktikisht Berisha mund të provojë të shkojë në Itali. As Itali nuk shkon dot. Sigurisht që perëndimi funksionon në akordancë me njëri-tjetrin”, deklaroi ai. Ndërkohë analisti Frrok Çupi ka folur mbi skenarët e mundshëm të protestës së 6 dhjetorit, e cila do të mbahet në të njëjtën ditë me samitin e liderëve botërore që do të vijnë në Tiranë. Çupi ka paralajmëruar tensione në këtë tubim të thirrur nga Sali Berisha. “Patjetër që do të ketë tensione. Qeveria duhet të jetë e përgatitur për çdo skenar”, u shpreh ai. Përsa i përket protestuesve, ai u shpreh se ato nuk janë qytetarë, siç i cilësojnë demokratët (e Berishës), por janë militantë. “Këta (PD-ja) duan ta shkatërrojnë Samitin, dhe janë me urdhër të Moskës. Gjithçka mund të ndodhë, Berisha do të provokojë deri në fund prishjen e paqes dhe të provokojë Perëndimin”, nënvizoi analisti Frrok Çupi.

Më të lexuarat