BREAKING NEWS

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i dorëzohen autoriteteve shqiptare, riatdhesohen gra e fëmijë

(FOTOT) Vjen lajmi fantastik/ Familjet shqiptare në kampin e ISIS po i
x
BREAKING NEWS

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me paralajmërimin ‘bombë’ për Sali Berishën: Tani jetojmë vetëm për të parë fundin tënd! (VIDEO)

“I pashpirt dhe i poshtër”, Romeo Kara del me
x
BREAKING NEWS

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu që u shkarkua nga detyra jep lajmin fantastik: Së shpejti...

“Krenar për fitoren e thellë”/ Mjeku i njohur Petrit Vargu
x
BREAKING NEWS

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e menjëhershëm, ja çfarë përcakton VKM-ja

Kujt i kalon trualli i Teatrit Kombëtar? Qeveria merr vendimin e
x
BREAKING NEWS

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti tragjik iu merr jetën dy të rinjve. Policia zbardh detajet e rënda

Përgjaken rrugët e vendit që në mëngjes/ Aksidenti
x
BREAKING NEWS

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat Bashës për të spastruar partinë nga mbetja e fundit e komunizmit në Parlamentin e ri

SHBA ultimatum për likuidimin e Berishës nga politika, Kim 1 muaj afat
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend, në 30 vite ka pasur vetëm përplasje me Uashingtonin

Kreshnik Spahiu: Sali Berisha anti-amerikani më i madh në vend,
x

Politike

Frrok Çupi paralajmëron ndryshimin e MADH, tregon lajmin e shumëpritur që do të marrim në fund të këtij muaji

Frrok Çupi paralajmëron ndryshimin e MADH, tregon lajmin e

Analisti Frrok Çupi, shpalljen ‘non grata’ të ish-presidentit, Sali Berisha nga DASH dhe nisma e mazhorancës për shkarkimin e presidentit, Ilir Meta e shikon si ndihmë në hapjen e negociatave me Bashkimin Evropian, vendim i cili do të bëhet publik nga unioni në fund të këtij muaji.

“Skepticizmi i BE-së ka një të drejtë kur thotë që nuk është ndëshkuar krimi i madh. Me ndëshkimin e kryetarit të shtetit, që vjen pas dy ditësh dhe sidomos me shpalljen ‘non grata’ të Presidentit legjendar të Shqipërisë, i cili ka ndërtuar një sistem të tërë korrupsioni. Nuk u shpall vetëm Berisha ‘non grata’. Në botën e qytetëruar ‘non grata’ shpallet i tërë zinxhiri, i tërë sistemi korruptiv i vendit. Është shumë e rëndësishme”, shprehet analisti për emisionin “Top Talk”.

Më tej, shton se edhe reforma në drejtësi, e çon vendin një hap më tej, drejt BE-së.

“…dhe e treta, me reformën në drejtësi, Shqipëria paraqitet me një bilanc shumë krenar, shumë të pasur. Dhe prandaj, Holanda që qe skeptike kohët e fundit, tha jam dakord për Shqipërinë. Ta thotë këtë Holanda, do të thotë që vendet e tjera të Bashkimit Europian kanë një zë shumë të fuqishëm, në lidhje me Shqipërinë”.

Më të lexuarat