BREAKING NEWS

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/ Nga masakrat tek atentatet, Policia në konferencë urgjente, zbardhen detajet e super-operacionit: Ishin vrasës me pagesë

Një oficer policie dhe një ushtarak, pjesë e grupeve kriminale/
x
BREAKING NEWS

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal, arrestohen 15 persona të dyshuar për vrasje. Detajet

Super-operacion në Durrës, shkatërrohet grupi kriminal,
x
BREAKING NEWS

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA, prokurori i njohur i Tiranës fiton gjyqin në Strasburg

I pari në vendin tonë që fiton betejën/ U shkarkua nga KPA,
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Nëse publikohet Memex e gjithë organizata e Policisë së Shtetit rrëzohet, ja kush janë ata që cënohen më shumë

Publikimi i të dhënave, gazetari Koka bën deklaratën e
x
BREAKING NEWS

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën paralajmërimin e fortë: Nëse grupet kriminale marrin në dorë sistemin MEMEX do të ketë pasoja, kjo situatë...

Sulmi kibernetik/ Ish-kreu i policisë, Hajdarmataj bën
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të FRPD: Kë gënjeni ju, budallenj na dini?

Zgjedhjet për kryetarin/ Plas keq mes Kokalarit dhe Sekretarit të
x
BREAKING NEWS

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po gënjejnë, institucionet e dinë shumë mirë se cilat sistemi janë sulmuar dhe ç’të dhëna janë marrë

Publikimi i të dhënave/ Klodiana Lala sulmon qeverinë: Po
x
BREAKING NEWS

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Hakerat kanë tentuar sulmin në bankat e nivelit të dytë, po tentohet të...

Sulmet kibernetike/ Eksperti i sigurisë plas deklaratën e fortë
x

Politike

Frrok Çupi plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron: Shqipëria në rrezik të madh nga Rusia, është shënjestra kryesore e Moskës, ja çfarë pritet të ndodhë

Frrok Çupi plas deklaratën e fortë dhe paralajmëron:

Analisti Frrok Çupi ka folur ditën e sotme në një emision televiziv në lidhje me luftën në Ukrainës ku deklaron se Shqipëria ka një rrezik të madh për tu sulmuar ushtarakisht nga Rusia.

Sipas tij, vendi ynë është shumë pro-amerikan dhe për këtë arsye është shënjestër kryesore e Moskës.

“Kemi një rrezik tjetër, rrezikun e një sulmi të armatosur të Rusisë. Nuk e ndajmë dot Shqipërinë nga Serbia etj, Jemi në një moment kur situata, entuziasmi, situata e optimizmit, e besimit janë dëmtuar, ndaj shtetit, politikës, intelektualve, mediave dhe ligjit sidomos. Janë shumë të rinuara dhe të goditura. A do jemi ne një komb që do të shkojmë apo të drejtohemi për nga pjesa kur do mund ta përballojmë luftën, apo do shpartallohemi në ligësitë tona? Po vjen si fantazim në Evropë. Ky është problemi kryesor. 

Tirana është e rrezikuar për disa arsye. Presidenti i Rusisë ka shpallur mobilizimin e pjesshëm. 1 milion ushtarë për në front. Mobilizimi i dytë pas Hitlerit në historinë e botës. Duhet të frikësohemi. Jemi një popull inteligjent dhe kemi të drejtë të frikësohemi. Ne jemi qendra. Jemi rebeluar prej traktatit të Varshavës. Kjo është një arsye.

Ne kemi pasur probleme me Ballkanin. U zgjuam kur u zgjua demokracia. Kemi baza ushtarake amerikan. Jemi komb pro-amerikan, ne jemi ne krye të Këshillit të Sigurisë për Moskën. Prishim punë sipas konceptit të tyre, nëse nuk sulmojnë drejtpërdrejt SHBA-të, do sulmojnë Tiranën.” tha ai.

Më të lexuarat