BREAKING NEWS

Kryeministri Rama ‘ngre’ traun, hapet zyrtarisht rruga e rëndësishme në vendin tonë (VIDEO-LIVE)

Kryeministri Rama ‘ngre’ traun, hapet zyrtarisht rruga e
x
BREAKING NEWS

Deputetja e njohur shqiptare jep lajmin TRONDITES, rrëqeth me mesazhin dhe ka një lutje për të gjithë: Më është rikthyer sërish tumori në tru. Të mërkurën do duhet prapë me u përballë mes jetës edhe vdekjes!

Deputetja e njohur shqiptare jep lajmin TRONDITES, rrëqeth me mesazhin dhe
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të pazareve, nuk kanë çfarë humbin dhe duan kreun e opozitës, pas 11 dhjetorit rrezikohet përplasje

Fatos Klosi: Meta po ndjek lojën e Berishës për shkak të
x
BREAKING NEWS

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e papritur: Në varreza me...

Kreshnik Spahiu publikon foton e Lulzim Bashës dhe bën komentin e
x
BREAKING NEWS

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40 për qind e buxhetit shkonte në xhepin e tij, paratë i transportonte me çanta

Fatos Tarifa plas “bombën”: Korrupsionin e futi Ilir Meta, 40
x
BREAKING NEWS

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike nga përfundimi i projektit gjigant: Do të bëhet një korridor lidhës i rëndësishëm Lindje-Perëndim

Kryeministri Rama uron 29 nëntorin dhe publikon videon me pamjet fantastike
x
BREAKING NEWS

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart Taçit? Braçe shpërthen i revoltuar dhe “hedh topin” tek Arben Ahmetaj: Unë siguroj dokumentin e plotë dhe në atë datë unë kam qenë vetëm deputet

Kush është zv.kryeministri që doli tek përgjimet e Rezart
x

Politike

Frrok Çupi sulmon ashpër Partinë Demokratike: Ka gjynahe të mëdha ndaj vendit, është rikthyer në...

Frrok Çupi sulmon ashpër Partinë Demokratike: Ka gjynahe

Një akuzë të fortë ka bërë mbrëmjen e sotme analisti Frrok Çupi, i cili u shpreh se PD ka gjynahe të mëdha ndaj vendit, duke shtuar se sot është tërësisht e shkatërruar nga vetë ata që e kanë drejtuar.

“PD kishte një fat shumë të madh që ishte shumë e domosdoshme në kohën kur u krijua dhe kishte një fat tjetër shumë të keq që qytetarët nuk e vunë re se çfarë po ndodhte. Në fshehtësi nga populli që e mbushi, e fali, nuk e pa se PD po shembet përditë. Ka 30 vite që PD shembet vazhdimisht. Erdhi në këtë moment që asnjë prej nesh nuk ka të drejtë të thotë se nuk bëhet më, por nuk themi as që bëhet. Është krejtësisht e rrënuar, sepse nuk ka ide, filozofi, arsye përse është. Nuk ka lidership. Nuk bën opozitë, ka borxhe shumë të madhe ndaj vendit. Ka gjynahe të mëdha, jo partia, se partia janë njerëzit”, tha Çupi.

Akuzat vazhduan më tej nga Çupi, i cili thotë se PD nuk u bë kurrë parti e djathtë, por tashmë është rikthyer aty nga doli, pra në komunizëm sipas tij.  

“PD ka rrënuar tre elementë. Themeluesit e saj, disa nuk jetojnë, disa jetojnë e s’janë gjë. E dyta ka rrënuar motivin për të cilin është ndërtuar. Nuk u bë kurrë e djathtë. E treta, PD u ndje e përkëdhelur nga populli dhe sulmoi popullin e vet. U ndje e fuqishme. Ishte e fuqishme PD, sa unë për vete si themelues i rinisë demokratike, në shpesh raste, më vjen rëndë ta them,  rrugën nga sahati deri në selinë e PD-së e kam bërë mbi duart e njerëzve. Këta njerëz si të themi ishin engjëll. Ajo hyri nga ku kishte ardhur, hyri në komunizëm. Filozofia e saj ishte stalinizmi, dhe mënyra si u krijua ishte sipas piramidës së mafies. Atje është bosi dhe pastaj vijnë të tjerët”, u shpreh analisti për Fax News.

Më të lexuarat