BREAKING NEWS

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin nënshkruan marrëveshjen me Lukashenkon: Do vendosim armë bërthamore në Bjellorusi

E frikshme/ Bota në prag të luftës nukleare? Putin
x
BREAKING NEWS

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen dy skenarë për zgjedhjet e 14 majit, zbulohen EMRAT, ja si janë ndarë anëtarët

“Përçarje” brenda Kryesisë së PD/ Diskutohen
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen keq ndaj kandidatëve të PS: Duhet të arrestohen

Zgjedhjet lokale/ “Klone të Ramës”, Berisha shpërthen
x
BREAKING NEWS

“Do që të heqë non gratën, se në pushtet s’vjen dot”/ Ish-deputeti zbardh skenarin e Berishës dhe paralajmëron

“Do që të heqë non gratën, se në pushtet
x
BREAKING NEWS

Mblidhet kryesia e PS, ja çfarë pritet të vendoset

Mblidhet kryesia e PS, ja çfarë pritet të vendoset
x
BREAKING NEWS

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për këshilltarë, do bëni fushatë me Berishën? Gazment Bardhi habit me përgjigjen

Nëse Kryesia vendos të dilni vetëm me emra për
x
BREAKING NEWS

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për bashkimin”/ Bardhi zbardh prapaskenat nga mbledhjet e PD për 14 majin: Për Tiranën nuk është vetëm Godole dhe Bejko, ka disa emra...

“Berisha ka qenë i prerë, pati një refuzim për
x

Politike

Frrok Çupi zbulon lidhjen e Berishës me Millosheviçin që nga viti ’92: Të jemi të përgatitur për çdo skenar

Frrok Çupi zbulon lidhjen e Berishës me Millosheviçin që

Analisti Frrok Çupi ka folur në lidhje me protestën e 6 dhjetorit ditën e sotme për “Breaking”, me moderatoren Denisa Rusi, ku foli mbi skenarët e mundshëm që mund të ndodhin.

“Nuk janë qytetarë, janë militantë”, u shpreh analisti Frrok Çupi për protestën që pritet të ndodhë në të njëjtën ditë kur do të mbahet Samiti me liderët botërorë, të cilët do të priten në Tiranë.

“Partia e Berishës s’ka legjitimitet, nuk është opozitë. Berisha prej vitesh është në dëm të kombit.

Protestuesit e Berishës kanë në  dorë edhe zjarrin edhe ujin. Gjithçka mund të ndodhë atë ditë. Patjetër që do të ketë tensione. Qeveria duhet të jetë e përgatitur për çdo skenar”, tha Çupi.

Analisti hodhi dhe akuza të forta ndaj ish-kryeministrit Berisha. “Lidhjet e berishës me krimin dhe terrorizmin janë shumë të thella. Që nga viti ‘92 ka punuar kundra interesave të shtetit, ka furnizuar Millosheviçin…”, u shpreh Çupi.

 

Më të lexuarat