Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Ftesa e Ramës për opozitën, befason Lefter Maliqi, zbulon se çfarë po e tmerron kryeministrin Rama

Postuar: 18/09/2019 - 17:50

Deputeti Lefter Maliqi ka komentuar ftesën publike që kryeminsitri Rama i drejtoi sot opozitës jo paralamentare për të realizuar Reformën Zgjedhore.

Sipas Maliqit kjo është një lojë kungulleshkash, pasi Reforma Zgjedhore nuk realizohet me ftesa publike.

“Sigurisht këto janë lojëra kungulleshkash midis Ramës dhe Bashës, sepse Reforma Zgjedhore nuk është kaq e lehtë që të realizohet me ftesa publike. Me këtë sistem politik kemi një krizë shumë të madhe të përfaqësimit, pasi janë deputet liste, me lista të mbyllura. Shpresoj që të ketë një marrëveshje midis palëve.  Në mënyrë që vota e popullit të jetë e drejtë. Frika më e madhe është vetting në politikë, sepse del lakuriq edhe Rama edhe ministrat e tij. Është për të vënë duart në kokë për shqiptarët, kanë një babëzi shumë të madhe me vjedhjen e lekëve të shqiptarëve” tha Maliqi në Fax News.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/10/2019 - 14:01

Sekretari i përgjithshëm i Partisë Socialiste, Taulant Balla, me një shënim në “Facebook” thekson se grupet parlamentare të Parlamentit Europian kanë depozituar sot mocionet e tyre mbi draft-rezolutën për

Postuar: 23/10/2019 - 13:47

Partia Demokratike është shprehur se nuk do marrë pjesë në komisionin për reformën zgjedhore Sekr

Postuar: 23/10/2019 - 13:33

Deputeti, Ralf Gjoni në një intervistë për Report Tv shprehet se nuk heq dorë nga kushti se nuk d

Postuar: 23/10/2019 - 13:28

Kreu i Komisionit të Punëve të Jashtme në Parlamentin Europian David McAllister është shprehur i

Postuar: 23/10/2019 - 13:21

Deputetja, Rudina Hajdari e cila mbeti jashtë grupeve të punës për Reformën Zgjedhore është shpre

Postuar: 23/10/2019 - 13:05

Presidenti Ilir Meta ishte i pranishëm ditën e djeshmen në Japoni ku mori pjesë në ceremoninë e b

Postuar: 23/10/2019 - 12:19

Ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku me një deklaratë për mediat ka sulmuar kryeministrin Edi Ram