Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

'Fton njerëzit të rrezikojnë burgun', ish zv.kryeministri ka dy fjalë për Bashën dhe Kryemadhin

Postuar: 22/05/2019 - 15:05

Deputeti i Partisë Socialiste, Niko Peleshi i ftuar në rubrikën “Opinion” tha se opozita e vendit është anormale, pasi fton qytetarët që të rrezikojnë burgun. Peleshi u shpreh se nuk i vjen aspak mirë që opozita e vendit bën të tilla thirrje.

“Kërkesat e opozitës janë antisistem, janë realisht absurde. Populli është kundër kërkesave të tyre. Ne kemi lëshuar, teksa kishte ministra teknikë, ndërsa edhe ministrat janë ndryshuar. Sa i takon zgjedhjeve të 2017, ato kanë qenë të vëzhguara së shumti nga faktori ndërkombëtar.Ne jemi në konflikt interesi ta gjykojmë, por edhe qytetarë të zakonshëm besoj se nuk bien dakord me kërkesat opozitare. Lidershipi opozitar nuk lejohet që të thërrasë popullin opozitar në një rrugë të paligjshme. Të ftosh qytetarët që të dalin në rrugë duke rrezikuar burgun, është absurde dhe nuk do e donim as ne si situatë.”, tha ish zv.kryeministri. 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/06/2019 - 19:44

Ish-nënkryetar i Partisë Demokratike në Vlorë, Vilson Haxhiraj është shprehur se një nga fajtorët kryesor të situatës ku ndodhet vendit sot, është kreu aktual i PD-së, Lulzim Basha.

Postuar: 19/06/2019 - 19:37

Policia e Shkodrës shpërndau lajmin nëpërmjet gazetarëve lokalë se ish-deputeti Bardh Spahia isht

Postuar: 19/06/2019 - 19:35

Ish-kryeministri Sali Berisha ka bërë një paralajmërim të fortë në rrjetet sociale , ndërsa lajmë

Postuar: 19/06/2019 - 19:29

Kryetari i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka i ka dërguar një letër publike kryeministrit

Postuar: 19/06/2019 - 19:27

Mësohet se Partia Socialiste do të miratojë seancën e të enjtes një ashpërsim në Kodin Penal, nis

Postuar: 19/06/2019 - 19:16

Prezenca e OSBE-së i dënon me forcë sulmet e dhunshme të këtyre ditëve kundër organeve përgjegj

Postuar: 19/06/2019 - 19:11

Ish-deputeti demokrat, Gent Strazimiri, duke komentuar situatën e fundit në vend, ku Bashkitë kan