BREAKING NEWS

“Është koha për të qenë trima, është koha për të luftuar”, Yuri Kim paralajmëron ndryshimin e madh, ja çfarë thotë për arrestimin e ‘peshqve të mëdhenj’

“Është koha për të qenë trima, është
x

Politike

"Fundosi" Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, Austria mesazh të fortë Francës

"Fundosi" Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, Austria

Ministri i Jashtëm i Austrisë, Alexander Schallenberg në parim ka mbështetur propozimin francez për zgjerimin e BE-së, por me kusht që kjo të mos vonojë çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

"Ne jemi të gatshëm për një reformë të procedurës së zgjerimit të BE, ka gjithmonë vend për përmirësim, por kjo nuk duhet të çojë në një taktikë vonuese për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut."