Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Furtunë në Portin e Durrësit/ Gjonaj me 'dorë të fortë', 'shkund' drejtorin e ri dhe 25 punonjës

Postuar: 20/02/2019 - 13:44

Ministrja Etilda Gjonaj bëri me dije përmes një deklaratë se Ministria e Drejtësisë do vijojë të mbështesë zbatimin e Reformës Drejtësi si e vetmja rrugë drejt konsolidimit për shtetin ligjor.

Ndërkaq, Gjonaj tha se TASK-FORCA për luftën antikorrupsion këtë herë ka shkuar në Portin e Durrësit, ku ka ushtruar kontroll administrativ dhe ligjor në fushën e veprimtarisë portuale.

Për këtë janë marrë masa disiplinore, vërejtje për drejtorin e sapoemëruar Agron Tare dhe për 25 punonjës të Portit.

“Gjatë kontrollit u evidentuan shkelje për moszbatim të urdhrave të brendshëm, u konstatua një nivel i lartë i detyrimeve të pa arkëtuara. Task-forca konstatoi se autoriteti kontraktor nuk ka vepruar në përputhje me ligjin.

Në përfundim, janë marrë 25 masa disiplinore për drejtues e punonjës. Vërejtje është dhënë edhe për drejtorin e Autoriteti Portual”, tha Gjonaj në deklaratë.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 23/08/2019 - 23:30

Shkodra po kalon një situatë mjaft të paqartë, pas dorëheqjes në marrjen e detyrës nga kryebashkiaku i dale nga zgjedhjet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri.

Postuar: 23/08/2019 - 23:25

Kryebashkiakja në ikje e Shkodrës, Voltana Ademi do ta ketë mjaft të vështirë e me pikëpyetje ush

Postuar: 23/08/2019 - 23:00

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një lajm të mirë!

Postuar: 23/08/2019 - 22:18

Ish-deputeti i PD-së Klevis Balliu nuk i ka kursyer akuzat ndaj kryeministrit Edi Rama, teksa par

Postuar: 23/08/2019 - 21:08

Shtatori pritet të sjellë zhvillime të forta, sa i takon krizës politike në vend.

Postuar: 23/08/2019 - 20:02

Një prej bashkëpunëtorëve më të ngushtë të kryebashkiakes së Shkodrës, Voltana Ademi, jep dorëheq

Postuar: 23/08/2019 - 19:55

Kryetari i PD Lulzim Basha me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se sot Europa