Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

'Furtunë' te Hipoteka dhe ALUIZNI, Rama shkarkon 6 drejtorë

Postuar: 14/06/2018 - 22:26

Kryeministri Edi Rama ka shkarkuar 6 drejtorë, 4 të Hipotekës dhe 2 të ALUIZNI-t.

Mësohet se kryeministri Rama i ka komunikuar shkarkimin drejtorëve gjatë mbledhjes me krerët rajonalë të Hipotekave dhe ALUIZNIT-t në vend.

Megjithëse motivet nuk dihen ende, mendohet që shkakrimet të kenë ardhur si pasojë e performancës së ulët dhe ankesave nga qytetarët.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 8

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/08/2018 - 22:44

Kathlwn Kavalec, e nominuar nga presidenti Donald Trupm si ambasadore në Tiranë për të pasuar Donald Lu-në, duhet të zhvillonte seancën dëgjimore në senat, por ajo nuk ëhstë paraqitur.

Postuar: 17/08/2018 - 22:15

Kryeministri Edi Rama e nisi ditën sot me një video të pishave të Parkut të Divjakës të filmuar

Postuar: 17/08/2018 - 20:44

Djali i ish-kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzeni Berisha ka sulmuar policinë, pas 9 kg drogë të

Postuar: 17/08/2018 - 20:17

Zv.ambasadori amerikan në Tiranë David Muniz para largimit të tij nga Shqipëri, pasi i mbaron m

Postuar: 17/08/2018 - 18:26

Deputeti socialist Jurgis Çyrbja, ka reaguar pas akuzave te PD, se është i lidhur me bandën e Shu

Postuar: 17/08/2018 - 17:47

Avokati Spartak Ngjela ka komentuar situatën në Ballkan.

Postuar: 17/08/2018 - 17:46

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI-së, Petrit Vasili, i ka bërë thirrje qeverisë dhe Ministrisë së