BREAKING NEWS

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga Milaim Zeka: Ja premtimi për Gjykatën e Hagës

“Ju heqim non gratat”/ Skandali i McGonigal, "bomba" nga
x
BREAKING NEWS

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për të plagosur

Sherr mes disa të rinjve në një lokal, raportohet për
x
BREAKING NEWS

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të shokuar, na ka lënë pa fjalë

Ngjarja tronditëse në Gramsh, flet kryeplaku i fshatit: Jemi të
x
BREAKING NEWS

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të reja për ngjarjen e rëndë në Gramsh

Autori pastroi gjakun dhe mbuloi trupat e viktimave, zbardhen detaje të
x
BREAKING NEWS

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit te Sheshi Skënderbej, policia del me thirrjen e rëndësishme për qytetarët

E rëndë/ I riu u ther me thikë në 2 të mëngjesit
x
BREAKING NEWS

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e rëndësishëm, zbardhen me shpejtësi detajet

Sëmuret Edi Rama, kryeministri mungon në eventin e
x
BREAKING NEWS

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e viktimave, fqinji rrëfen situatën mes vëllezërve

Tragjedia në Gramsh/ Hapen dyert e mortit në shtëpitë e
x
BREAKING NEWS

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi Ramën: Është një goditje e madhe

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse SHBA nuk e shpall dot non grata Edi
x

Politike

“Futu në birucë, ose...”/ Analisti i njohur zbulon detaje nga ‘pazari’ Basha-Berisha: Presioni amerikan arriti në nivel të lartë

“Futu në birucë, ose...”/ Analisti i njohur zbulon detaje

Analisti Redi Shehu teksa komentoi debatin e madh që krijoi lajmin se Rusia kishte financuar 500 mijë dollarë PD-së, tha se këtu inicioi i gjithë konflikti brenda demokratëve.

I ftuar në “Open” Shehu tha se ka pasur një pazar mes Bashës dhe Berishës, ndërsa shton se ka pasur presion nga ana e amerikanëve për ta.

“Do diskutoj për deklaratat e zotit Berisha, që e kam pasur përballë në 27 janar të 2021 vjet. Po flas me deklaratat e tij. Kur Berisha u pyet për dosjen Muzin tha; ‘Ambasadori Lu më solli dosjen mua dhe pretendoi se ishin para ruse. Për mua nuk është e vërtetë’. U thirr zoti Basha nga ambasada amerikane dhe iu kërkua; ose largo Berishën, ‘ose futu në birucë’. Më pas i bëhet pyetje për një person, ish-funksionar i DASH. ‘Mua më kërkoi për një person që ta mbështesja’, dhe doli që ishte zonja Hajdari. Nga kjo dosje nis konflikti në PD. Vjen Jonathan Moore dhe thotë; mbështet filanen, se Basha ishte i djegur. Amerikanët i kërkuan; dorëzojë! Ndërsa amerikani tjetër thotë; hiqe. Zonja Kim i thotë Bashës; largo Berishë. A ka një pazar mes Bashës dhe Berishës? Të dyve iu kërkua që të heqin njëri-tjetrin. Po a ranë dakord? Basha i qëndroi pazarit, deri sa presioni amerikan arriti në nivel të lartë.”, tha Shehu.

 

Më të lexuarat