BREAKING NEWS

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e lëvizjeve të fundit të Dakos: Takoi bashkëpunëtorët me të cilët...

Arrestimi i ish-kryebashkiakut, Klodiana Lala zbardh prapaskenat e
x
BREAKING NEWS

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj subjekteve bregdetare

Nga kontrollet te vrojtuesit e plazhit, specialisti zbardh masat e reja ndaj
x
BREAKING NEWS

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me motorin, ka të plagosur

'Benz-i' përplaset 'kokë më kokë' me
x
BREAKING NEWS

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën 55-vjeçari (emri)

E zë poshtë zetori teksa punonte tokën, humb jetën
x
BREAKING NEWS

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar

Kërcet grushti në Tiranë, ka të lënduar
x
BREAKING NEWS

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim urgjent dhe zbardh detajet e rënda

Sherri mes dy të miturve në Tiranë, policia del me njoftim
x
BREAKING NEWS

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala plas 'minën me sahat': Kur u arrestua peshku i madh, SPAK do godasë të tjerë politikanë

"U kap kamioni i pandëshkueshmërisë", Klodiana Lala
x
BREAKING NEWS

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para

Sherr mes të rinjve në Tiranë, dalin detajet e para
x

Politike

‘Game Over-i’ i Alibeajt/ Pritet të garojë në 61 bashki, zbulohet se dhe sa kandidatë i mungojnë kryetarit për regjistrim në ditën e fundit në KQZ

‘Game Over-i’ i Alibeajt/ Pritet të garojë në 61

Ndonëse sot nga KQZ është caktuar afati I fundit për dorëzimin e kandidatëve të partive politike që do të garojnë në zgjedhjet e 14 majit, si duket Alibeaj po ecën me hapin e breshkës duke mos plotësuar listën e plotë prej 61 kandidatësh bashkiak.

Në orën 12:00 kryetari i komanduar i PD, Enkelejd Alibeaj zhvillon mbledhjen për dy bashkitë për të cilat nuk u vendos një natë më parë për daljen apo jo me kandidatë për kryetar bashkie, në Kurbin dhe Vaun e Dejës.

Burime bëjnë me dije se në mbledhjen e zhvilluar një ditë më parë ka pasur deklarime të ndryshme, ndaj pritet të shihet qëndrimi i këtyre dy kandidatëve nëse do të pranojnë në garojnë për PD zyrtare apo do ta lënë garën të hapur për kandidatët e primareve.

Ndërkohë, deputetet e PS, Besjan Ajazi dhe Benet Beci dorëzuan mandatin e deputetit në kuvend pasi do të kandidojnë në zgjedhjet lokalet për bashkitë e Gramshit dhe Shkodrës.

Kandidatët e konfirmuar nga PD për 14 Majin:

Tiranë-Roland Bejko

Mallakastër- Agron Kapllanaj

Lezhë – Sandër Marku

Patos- Pranvera Rizai

Fier -Eriselda Zotaj Çelaj

Korçë-Gjergji Gjata

Poliçan – Florian Qamo

Kuçovë – Ilirjan Koxhaj

Kamëz – Bilbil Bajraktari

Krujë – Sabah Sheta

Dibër – Naim Gazidede

Dimal- Dritan Sula

Librazhd -Bujar Vreto

Vorë- Ibrahim Bruka

Sarandë- Skënder Muço

Mirditë-Mark Ruçi

Bashkitë që janë prezantuar kandidatë dhe ende nuk konfirmohet pjesëmarrja në zgjedhje

Kurbin- Genc Doçi

Vau i Dejës- Klomentina Drini

Bashkitë që nuk do të ketë kandidatë

Elbasan

Shkodër

Durrës

 

 

Më të lexuarat