BREAKING NEWS

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik: Krenarë, por kujdes se shikoni ç’po ndodhet në... (Foto)

Pandemia e COVID! Rama publikon të dhënat dhe jep lajmin fantastik:
x

Politike

Gara për zgjedhjet e 25 prillit, Boiken Abazi i Vetëvendosjes bën lëvizjen e fundit

Gara për zgjedhjet e 25 prillit, Boiken Abazi i Vetëvendosjes bën

Boiken Abazi, drejtuesi i Levizjes Vetëvendosje me qendër në Tiranë, ka mbledhur firmat e nevojshme që i duhen një kandidati të pavarur për të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare, të cilat do të mbahen më 25 Prill.
Pas mbledhjes së firmave, Abazi i ka dorëzuar në Komision Qendror të Zgjedhjeve, Vetëvendosje do të vazhdojë të mbledhë firmat për dy kandidatët e tjerë, liaz Shehun në Lezhë dhe Kreshnik Merxhanin në Gjirokastër

“Dorëzohen 3765 nënshkrime në mbështetje të kandidatit Boiken Abazi

Sot, 10 ditë para afatit, një dërgatë prej dhjetë vetash, anëtarë të komitetit nismëtar, përfaqësues e aktivistë të Lëvizjes VETËVENDOSJE! nga Shqipëria e Kosova dorëzuan në KQZ dosjet me nënshkrimet mbështetëse të 3765 qytetarëve të qarkut Tiranë për zyrtarizimin e kandidaturës së Boiken Abazit si kandidat nga zgjedhësit për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Mbështetja kaq e madhe prej qytetarëve nga bashkitë e qarkut Tiranë (Tirana, Kamza, Vora, Kavaja e Rrogozhina) nga shumë lagje e fshatra, na jep zemër për fushatën që na pret. Me idealet më të sinqerta për kombin e shoqërinë tonë, për drejtësi e zhvillim ekonomik, do të vazhdojmë aktivitete gjithnjë e më intensive. Falënderojmë nga zemra gratë e burrat që na kanë dhënë mbështetjen për kandidimin e Boiken Abazi", shkruan Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë.

Më të lexuarat