BREAKING NEWS

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te Rithemelimi, nis skenari i 2005 për rikthimin në pushtet të familjes “Berisha”, ja surprizat që pritet të ndodhin në zgjedhjet ë 2025

SHBA tërhiqet përballë Sali Berishës, vula e PD kthehet te
x
BREAKING NEWS

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh prapaskenat e vendimit të Gjykatës së Apelit për kalimin e vulës dhe logos së PD te Rithemelimi

Ja si do spastrohet politika shqiptare nga Sali Berisha, Spartak Ngjela zbardh
x
BREAKING NEWS

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi për Ilir Metën, ja si do të dalë jashtë loje presidenti i PL dhe pse vendimi i Gjykatës së Apelit është politik, juristja Brizida Gjikondi zbulon të pathënat

Kalimi i vulës së PD në duart e Sali Berishës, lajm ogurzi
x
BREAKING NEWS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave, paralajmëron furtunë në listat e zgjedhjeve të 2025, shtyhet për në shtator takimi me emigrantët në Londër e Gjermani, ja kur do të mbahet Kongresi i PS

Edi Rama u prish qetësinë deputetëve dhe ministrave,
x
BREAKING NEWS

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja 10 dosjet që po “kopsit” SPAK, gazetari zbardh emrat “VIP” të rrezikuar dhe tregon provat tronditëse që ka zbuluar drejtësia e re për disa deputetë të Kuvendit

50 urdhër-arreste në tryezën e prokurorëve specialë, ja
x
BREAKING NEWS

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130 mijë punonjësit e administratës në vend, zbardhet skema e re që do të ndiqet edhe për bashkitë

Del vendimi i detajuar, ja kur dhe sa do të rriten pagat për 130
x
BREAKING NEWS

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të marrë para nga koncensioni i sterilizimit, dalin dokumentet, ja si u largua menjëherë pas thellimit të hetimeve nga SPAK

Allajbeu i “Spitalit Amerikan” ka futur gruan e tij për të
x
BREAKING NEWS

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës që po thur nga banesa me besnikët e tij për të shpëtuar nga prangat e SPAK, ja vepra penale që ka kryer Flamur Noka për interesat e ish-kryeministrit

Romeo Kara zbulon skenarin e “errët” të Sali Berishës
x

Politike

Gara politike për Tiranën, Kadilli bën parashikimin e befasishëm: Përballja mes dy PD, nuk do arrijnë dot të...

Gara politike për Tiranën, Kadilli bën parashikimin e

Fatbardh Kadilli ka komentuar situatën politike në vend në prag të zgjedhjeve vendore me 14 maj. Gara politike mes dy PD-ve, sipas tij thuhet se nuk do të sjellë asgjë të re për qytetin, pasi gara do të jetë mes tyre e jo me kryebashkiakun aktual Erion Veliaj.

Dhe kjo garë me keto kandidatë e përballje nukl do të jsell asgjë të re për qytetarët.

Fatbardh Kadilli komentoi edhe kandidaturat e PD dhe Foltores për bashkinë e Tiranës përballë kryebashkiakut aktual, Erion Veliaj. Sipas tij, do të jetë një betejë mes dy kampeve të PD, që nuk do të prodhojë asgjë të re për qytetin.

“Këlliçi është në një aksion politik të menduar mirë prej kohësh për t’i propozuar qytetit çfarë prodhon ‘Foltorja’ dhe ndoshta diçka më shumë. Ka mbi vete gurin e Sali Berishës, është beteja e tij se si do ta çojë deri në fund garën, me gur apo pa gur mbi shpinë. Bejko ka treguar kurajo për të kandiduar.

Do të luajë me anti-berishizmin. Ka qenë ndër më të vendosurit nga përballja midis dy kampeve. Do të tentojë t’ia rëndojë peshën e gurit Berisha Këlliçit. Do të jetë një betejë midis këtyre dy modeleve që nuk besoj se do të arrijë dot të prodhojë diçka të re për qytetin.”, tha Kadilli