Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gazeta britanike 'The Times' artikull për Metën: Presidenti si një nga... (E plotë)

Postuar: 11/07/2019 - 23:57

Gazeta britanike The Times ka publikuar ditën e sotme një artikull për videon e postuar nga presidenti i Shqipërisë Ilir Meta ku shfaqet duke festuar në rrugët e Sarajevës bashkë me tifozët e Celtic FC. Kjo video u bë virale në të gjitha mediat ndërkombëtare. Meta është tani pjesë e një liste të gjatë personalitetesh botërore që mbështesin skuadrën skoceze të futbollit.

Sipas The Times presidenti i është bashkuar me reperin Snoop Dogg, dhe aktoren Jennifer Love Heëitt, në listën e gjatë e të pazakontëve me emrat e personaliteteve të famshme botërore që mbështesin skuadrën e Celtic.

Zoti Meta u duk mjaft i entuziazmuar nga takimi dhe u shpreh se diskutoi me tifozët skocezë edhe për Rudi Vatën, një ish-lojtar i kombëtares shqiptare, i cili luajti 45 ndeshje për Celtic në mesin e viteve 1990. Ai shkroi gjithashtu në profilin e tij në rrjetin social: Bluza është dhuratë nga miku i tij Rudi Vata, yllin e Kombëtares  dhe të Celtic FC.

Pasioni i Snoop Dogg për klubin e famshëm skocez u ndez kur ai ndoqi në aksion Celtic teksa mundi Barcelonën në një ndeshje të Champions League në 2012, ndërsa këngëtari do të shprehej se ishte gati të investonte në këtë klub

Kurse dashuria e Heëitt për klubin e pati zanafillën nga ish-i dashuri i saj, aktori Ross McCall, i cili u shfaq në një takim të madh me tifozët veshur me fanellën e Celtic”.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 20/11/2019 - 11:00

Ministrja e Drejtësisë është sot në Komisio0nin e Ligjeve ku po dikutohet buxheti për çështjet e drejtësisë. Ministrja tha se po shikohet mundësia për të rritur pagat e policisë së burgjeve.

Postuar: 20/11/2019 - 10:53

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha po merr pjesë në Kongresin e Partisë Popullore Europi

Postuar: 20/11/2019 - 10:37

Si sot 6 vite më parë, u nda nga jeta ish-deputeti i Partisë Demokratike, Sokol Olldashi, teksa p

Postuar: 20/11/2019 - 10:29

Për të diskutuar për situatën dhe krizën politike ku ndodhet vendi, që vetë Ilir meta e ka quajtu

Postuar: 20/11/2019 - 09:34

Pas tryezës së përbashkët me Bashën dhe aleatët e tij, Presidenti Ilir Meta do të vazhdojë sot&nb

Postuar: 20/11/2019 - 09:20

Reforma në drejtësi duket se po lë pa gjumë shumë politikanë në vend.

Postuar: 20/11/2019 - 09:10

Presidenti Ilir Meta ka pritur dje në një takim përfaqësuesit e partive opozitare jashtë Parlamen