BREAKING NEWS

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e shtëpisë (Emri)

Arti në zi/ Aktori i njohur gjendet i varrosur në kopshtin e
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga inertet dhe uji (Video)

"Çmendet" moti/ Përmbytet Tirana, rrugët mbulohen nga
x
BREAKING NEWS

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)

Lajm i trishtë/ Humb jetën nga kanceri gazetarja e njohur (Emri+Foto)
x
BREAKING NEWS

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe stuhi e pazakontë shiu (Video)

"Çmendet" moti në Tiranë, shkarkime elektrike dhe
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në PD, ja vendimi që duhej të merrte kur Berisha u shpall 'non grata'

Lulzim Basha tregon se çfarë do të bënte ndryshe në
x
BREAKING NEWS

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e rëndësishme për qytetarët

A do të ketë protesta? Lulzim Basha bën thirrjen e
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha

Lulzim Basha reagon ndaj akuzave të bëra nga Sali Berisha
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga PD-ja

Lulzim Basha tregon arsyet e rikthimit pas dorëheqjes së Alibeajt nga
x

Politike

Gazetari i njohur kërcënon hapur Edi Ramën: Ke prekur mitin Berisha, tani nuk të mbron dot askush pasi të merret vendimi! S’ke ku fshihesh

Gazetari i njohur kërcënon hapur Edi Ramën: Ke prekur mitin

Gazetari i medias së Sali Berishës ka reaguar me tone të ashpra për sulmin ndaj kreut të PD, në protestën e djeshme të opozitës, ku lideri demokrat u qëllua me grusht në fytyrë nga 31-vjeçari Gert Shehu.

Ai bën përgjegjës direkt për këtë kryeministrin Edi Rama, të cilit i drejtohet duke thënë se ka prekur mitin, ndërsa e paralajmëron se do të marrë përgjigje. Sipas tij, Rama nuk do të rrijë më i qetë në kafen e Parlamentit dhe se do të shtojë rojet e sigurisë.

“Ke prekur mitin, prit reagimin. Afër mitit, të gjithë e dinë që askush, madje as familjarët e tu nuk të dhimbsen. Ama vetja të dhimbset shumë. E sigurtë që ti nuk do shkosh në kafen e Parlamentit, do rrish me roje në salle, do shtosh rojet kudo”, shkruan Peka.

Postimi i plotë i  Çim Pekës:

Pacienti Rama nuk eshte budalla, dje goditi ne shenje!

Pasi nuk sajoj dot nje tropojan kundershtar te Sali Berishes (qe ka me shumice) per te “zh’burreruar” te paprekshmin, u drejtua tek ”Zona e pare operative” ku ka nga ata qe para nderit dhe zakonit kane partine.

“I paprekshmi” qenka i prekshem.

Ky ishte mesazhi qe Rama dje kishte nevoje, ishte fiks dita kur ai do e arrinte qellimin me shpresen se lajmi do sfumohej nga samiti. Dhe mesazhi jepej.

Mesazh per ke?

a-Mesazh per bandat qe Sali Berisha u permend emrin. Dje u the atyre:

“Keni lejen time, po e prek une i pari, tani radha juaj”.

b-Mesazh per te vetet qe po e shantazhojne me nxjerrje skandalesh.

c-Mesazh per nderkombetaret qe “cubi” jam une e jo Berisha. Deri ketu nuk i kishte keq llogarite.

Ku gabove?

Ti nuk e kupton se ata qe i kane qendruar Sali Berishes pas edhe kur u vrane Azem Hajdarin ne oborr te shtepise se tyre, nuk i qendruan Berishes nga pas per interesa. Bandat gjithmone rrine pas qeverise. Ketej nga eshte Berisha, ne shumice me i rendesishem eshte miti se pagesa. Ke prekur mitin, prit reagimin. Afer mitit, te gjithe e dine qe askush, madje as familjaret e tu nuk te dhimbsen. Ama vetja te dhimbset shume. E sigurte qe ti nuk do shkosh ne kafen e Parlamentit, do rrish me roje ne salle, do shtosh rojet kudo. Por mos rri i qete. Rendesi ka qe demokratet te marrin vendimin te te japin mesimin. Te tjerat rregullohen. Nuk ka Cuc e koke Rrumbullak qe te qeteson.

Berisha nuk mund ta bente aktin i pari, e bere ti. Faleminderit. Pas shpalljes “non grat”, kjo e deshmja ishte sherbimi me i madh qe i bete Sali Berishes. I bashkove njerzit prape rreth tij. Ti tregove qe ke shume informacion, qe Berisha eshte pa cuba rreth tij.

Gabove vetem ne dicka. Fuqia e Berishes nuk ka qene kurre tek cubat por tek ajo qe ai perfaqeson per njerzit. Ketu gabove.

Rendesi ka qe ai ta marre vendimin qe te te jape mesimin. Te tjerat jane te thjeshta.

Historia kur Ahmet Zogu iku dhe ja la Shqiperine pjellese se Miladinit dhe Dushanit nuk do te perseritet me.