BREAKING NEWS

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do shkojë drejt prangave ish-kryeministri dhe çfarë prapaskenash fshihen pas daljes së Argitës në skenë

Frrok Çupi: Ja pse SPAK nuk po e arreston Sali Berishën, si do
x
BREAKING NEWS

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës: Ja si i ka shpëtuar deri tani arrestimit, krimet e tij në ’97-’98, të fshehtat e vrasjes së Azem Hajdarit, planifikimi i ekzekutimit të 4 protestuesve në 21 janar dhe pse nuk do ia lërë ‘fronin’ Argi...

Fatos Klosi zbardh “dosjen e zezë” të Sali Berishës:
x
BREAKING NEWS

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me vrasësin serb Arkan, te intrigat, pazaret, sharjet, mashtrimet, krimet dhe korrupsioni i tij familjar, si i vodhi nga arka e shtetit 1.6 milion dollarë në bashkëpunim me biznesmeni...

Analisti i njohur Kastriot Aliaj demaskon Sali Berishën, nga takimet me
x
BREAKING NEWS

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga  “Sky” dhe “EncroChat”, kush janë shefat e krimeve që janë përfshirë në një vrasje të bujshme në kryeqytet, SPAK gati fletë-arrestet, paralajmërohet “shkundja” e kupolës së policisë...

Zbërthehen të tjera përgjime “bombë” nga 
x
BREAKING NEWS

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se të dalë në gjyq për dy çështjet e tij penale, çfarë do të dalë nga goja e ish-agjentit të FBI për kryeministrin Rama, nga vizitat në Tiranë, takimet dhe deri te bisedat e fshehta...

Ja si po zbërthehet nga drejtësia amerikane McGonigal përpara se
x
BREAKING NEWS

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha “shkarkon” Bardhin nga kreu i grupit dhe e cilëson thjeshtë deputet, ish-sekretari i Përgjithshëm i PD injoron Kuvendin e Rithemelimit

Futet sherri brenda çetës anti-amerikane, Berisha
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali Berishën: Ja çfarë fshihet pas kaosit që shkaktoi ish-kryeministri në Kuvend

Spartak Ngjela paralajmëron lajme tronditëse nga SPAK për Sali
x
BREAKING NEWS

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë të gjitha vrasjet në Tropojë, si SPAK do e “varrosë” përfundimisht ish-kryeministrin me hetimet në dosjen e “Haklajve”, Romeo Kara nxjerr detajet e forta

Ja kaseta ku është incizuar Sali Berisha që ka sjellë
x

Politike

Gazetari i njohur nxjerr zbuluar 'pazaret' e kryeministrit: Dako ndër peshqit e mëdhenj të politikës, Rama i mbështet dhe pas akuzave

Gazetari i njohur nxjerr zbuluar 'pazaret' e kryeministrit: Dako

Sa i përket arrestimit të ish-kreut të bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako, gazetari i njohur Erl Murati shprehet se ai është një ndër peshqit e mëdhenj të politikës shqiptare dhe se kryeministri duhet që “minimumi të kërkojë ndjesë” për shkak të mbështetjes që i ka dhënë pavarësisht akuzave të vazhdueshme ndaj tij.

Dako është ndër peshqit e mëdhenj të politikës shqiptare, dhe ka qenë mjaft i afërt me Ramën. Nga pikëpamja politike ai është një peshk i madh. Dako është etiketuar nga opozita vite më parë dhe nuk është surprizë. Opozita ka kritikuar Dakon dhe akuzuar dhe kanë rënë në vesh të shurdhër, por nga SPAK po del se këto po vërtetohen.

Duhet minimumi një ndjesë nga kryeministri apo partia në mazhorancë. Përgjegjësia penale është personale, por ajo politike është e kryeministrit që i ka mbështetur këta individë edhe pas akuzave ndaj tyre.

 

Më të lexuarat