BREAKING NEWS

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i përgjigjet ‘flakë për flakë’ Alibeajt, ‘thumbon’ ashpër edhe Ilir Metën: PS ka vetëm një kusht për zgjedhjen e Presidentit të ri!

“Opozita fshihet pas një copë letre”/ Balla i
x
BREAKING NEWS

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet për emrin e Presidentit të ri të vendit dhe i dërgon mesazhin e fortë socialistëve: PS i iku marrëveshjes, ne i qëndrojmë!

“Jemi gati deri në 12 të natës”/ Alibeaj flet
x
BREAKING NEWS

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po përgatit Sali Berisha për të nxjerrë ‘jashtë loje’ Alibeajn dhe mbështetësit e tij, ja çfarë pritet të ndodhë në orët në vijim

Nxehet situata në selinë blu, zbulohet lëvizja që po
x
BREAKING NEWS

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë, Klodiana Lala zbulon lidhjen e tij me të ekzekutuarin Can Kariqin, mikun e ngushtë të Ervis Martinajt (EMRI+FOTO)

Zhduket pa asnjë gjurmë 29-vjeçari në Tiranë,
x
BREAKING NEWS

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë? Manja paralajmëron 'tërmet' në nivele të larta: Do t’i bëjmë publike sapo të kemi…

A do ketë kallëzime në SPAK për disa kryebashkiakë?
x
BREAKING NEWS

Çfarë ndodhi? Shpërthen keq Klodiana Lala: Të paktën të bënin sikur...

Çfarë ndodhi? Shpërthen keq Klodiana Lala: Të paktën
x
BREAKING NEWS

Mbledhja e qeverisë, ministrja Evis Kushi komunikon vendimin e rëndësishëm për maturantët

Mbledhja e qeverisë, ministrja Evis Kushi komunikon vendimin e
x
BREAKING NEWS

Ambasadorja amerikane del me mesazhin e rëndësishëm për Ballkanin: NATO e shqetësuar për...

Ambasadorja amerikane del me mesazhin e rëndësishëm për
x

Politike

Gazetari i njohur: Patronazhistët, suksesi i Ramës për zgjedhje që mund të shndërrohen në bumerang

Gazetari i njohur: Patronazhistët, suksesi i Ramës për zgjedhje

Gazetari Arion Sulo ka komentuar situatën politike në vend duke thënë se patronazhistët, të cilët ishin suksesi i Edi Ramës në zgjedhjet e fundit mund të shndërrohet në bumerang.

Sipas Sulos, patronazhistët kanë cenuar të dhënat e zgjedhësve dhe kanë ndikuar tek vota. Gazetari thotë se gati kanë përndjekur njerëzit duke i treguar se mund t’i zgjidhin problemet vetëm nëse i jepnin votën.

Pjesa nga biseda:

Pse bëri gabim Rama që i mbrojti patronazhistët?

Sulo: I mbron në mënyrë permanente sepse aty varet një pjesë e fitores së zgjedhjeve të 25 prillit.

Nuk është cenuar tha asnjë e dhënë?

Sulo: Është cenuar jashtëzakonisht. E para është në SPAK dhe nuk po bën punën e vet që nuk po i heton dhe një gjë në hetim nuk duhet paragjykuar siç e paragjykon kryeministri. E dyta, patronazhistët nuk është rrjedhje të dhënash e një karte bosh.

Po ranë patronazhistët, ranë dhe zgjedhjet.

Sulo: Ja përgjigja e pyetjes sepse janë 900 mijë zgjedhës që i janë marrë të dhënat. Për mua është ndikuar vota. Kryeministri tha se karta jonë është “bosh”, nuk ka numër siguracioni shëndetësor, nuk ka të dhëna personale që preken. Duket se është e vërtetë, por historia e patronazhistëve është ajo që është marrë numri i telefonit, është pyetur çfarë halli ke, i ke thënë që ke legalizimet për të bërë, është futur në punë… Është ndikim tek vota, i është marrë privatësia e votës. Është shit-blerje e votës. Patronazhistët  gati kanë përndjekur njerëzit duke futur në shtëpi, duke futur në halle, duke thënë “po të më japësh legalizimin, do më votosh mua?” Kanë dalë të dhëna të tilla.

Më të lexuarat