BREAKING NEWS

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz Pashko, te Sabri Godo dhe Remzi Lani, Ilir Demalia nxjerr listën “bombë” të personazheve “VIP” që ishin pjesë e ish-Sigurimit të Shtetit dhe Partisë së Punës, ja pseudonimet...

Nga Azem Hajdari, Shinasi Rama, Sali Berisha, Aleksandër Meksi, Gramoz
x
BREAKING NEWS

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi kërcënon Edi Ramën dhe pritet të bëjë publike më 14 dhjetor 2023 dosjen e vëllait të kryeministrit

Olsi Rama i përfshirë në trafiqe, Gazment Bardhi
x
BREAKING NEWS

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh Kongresin e PS dhe nis sulm frontal kundër SHBA dhe SPAK, në panik nga republika e prokurorëve

Gjysma e qeverisë në burg dhe gjysma nën hetim, Edi Rama mbledh
x
BREAKING NEWS

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të Tiranës, ja lista e plotë

SPAK lëshon 15 masa sigurie për aferën e inceneratorit të
x
BREAKING NEWS

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit të Tiranës, SPAK firmos 15 urdhër arreste, zbulohen emrat

Për kë do "kërcasin prangat"? Afera e inceneratorit
x
BREAKING NEWS

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është sponsori i fuqishëm që fshihet pas aksionit të tij që pritet të tronditë themelet e “Trekëndëshit të Bermudës”

Ja pse u thirr me urgjencë Lulzim Basha në SHBA, kush është
x
BREAKING NEWS

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në ’97, roli i Pandeli Majkos, Rexhep Mejdanit, Bashkim Finos e Namik Dokles dhe telefonata “përtej Adriatikut” që ndryshoi rrjedhën e ngjarjeve, Gjon Bruçi zbardh anën e errët të Saliut

Ja si Berisha u përgatit të arratiset nga Shqipëria në
x
BREAKING NEWS

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet për dosjen e tyre të “zezë” të pastrimit të parave, ja çfarë po ndodh në GJKKO

SPAK trondit çiftin Meta-Kryemadhi, prokurorët nisin sekuestrimet
x

Politike

Gazetari i njohur tregon hallin e kryeministrit Rama: Deri para një jave ishte i “plotfuqishëm”, sot është "në prag të dimrit të vetmisë së madhe”

Gazetari i njohur tregon hallin e kryeministrit Rama: Deri para një jave

Media dhe opinioni publik po zien për marrëdhënien e Edi Ramës me ish-zyrtarin e lartë të FBI, Charles McGonigal, i cili po përballet me dy akuza në SHBA, mes tyre njëra e lidhur me Shqipërinë.

Lidhur me këtë, gazetari Flavio Qarri, i ftuar në emisionin “Stay tuned”, në MCN tv, u shpreh se lidhjet e mundshme të Ramës, të bën të mendosh se deri dje ai ishte i plotfuqishëm, ndërsa sot vlerësohet të jetë i vetmuar.

“Historia ka treguar se kur je i plotfuqishëm, mu atëherë bie. Rama deri para një jave ishte i gjithëpushtetshëm, sot e shoh, siç tha një kolege e vjetër, “në prag të dimrit të vetmisë së madhe”.

Prit se vjen tani edhe ky i riu, ikën Yuri Kim, vjen i riu, linjë e re, mendime të reja, deklarata të reja, dhe ndryshojnë shumë gjëra.

Pastaj ka edhe një paragjykim, paragjykimi qe vjen nga SHBA, është e infektuar çdo gjë, edhe sikur Rama të bëj gjënë e mirë, të veproj vetëm drejt, ka një hetim që do zgjasë shumë kohë atje, nuk është aq kollaj”, tha Qarri.

 

Më të lexuarat