BREAKING NEWS

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me bandat"/ Artan Hoxha zbardh prapaskenat e atentatit të bujshëm

"Arjan Ndojin e përmendi zv.kryeministri si të lidhur me
x
BREAKING NEWS

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i gazetares

Fredi Beleri padit Artan Hoxhën dhe Klodiana Lalën? Ja reagimi i
x
BREAKING NEWS

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja gabimi foshnjërak për situatën e tensionuar në Veri

Spartak Ngjela zbulon qëllimin kryesor të Vuçiç, ja
x
BREAKING NEWS

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision, Bushati ‘përplaset’ me politikanin e njohur kosovar

Çfarë po i bën Albini Kosovës? Plas keq në emision,
x
BREAKING NEWS

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe paralajmëron palët: Kemi 3 kërkesa të qarta! Dështimi do sjellë pasoja të rënda

Tensionet në Veri të Kosovës, reagon Borrell dhe
x
BREAKING NEWS

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut habit me përgjigjen

A keni kontaktuar me Kurtin? Zv/Kryeministri i Maqedonisë së Veriut
x
BREAKING NEWS

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja çfarë do të ndodhë me kandidatët e bashkive që janë shpallur fitues nga votat e burgut

Mentor Kikia flet për rezultatin e zgjedhjeve të 14 majit, ja
x
BREAKING NEWS

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në zgjedhjet e 14 majit

Sali Berisha tregon arsyen e vërtetë pse mori pjesë në
x

Politike

Gazetari i njohur zbërthen prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të primareve: Ja ujditë që po bëjnë në veri

Gazetari i njohur zbërthen prapaskenat mes PD dhe kandidatëve të

Gazetari Lavdrim Lita tha në një intervistë për Euronews Albania se ka pasur marrëveshje të heshtura në rrethe sa i takon zgjedhjeve lokale të 14 majit.

Sipas tij po diskutohet mes PD-së zyrtare dhe kandidatëve të primareve ku votat për kryetar do i shkojnë kandidatëve të primareve, ndërsa votat për këshilltarët do i shkojnë PD-së zyrtare.

“Ka bisedime, ka pasur ujdi në disa bashki kryesisht të veriut, ku Partia Demokratike apo opozita ka potencial për të fituar, siç është Kurbini, Lezha apo Shkodra, ku edhe vetë kandidatët e Partisë Demokratike kanë qenë më të ndërgjegjshëm për rolin e tyre në komunitet,” – u shpreh Lita duke sjellë në vëmendje rastin e Gent Doçit në Kurbin.

Gazetari tha se Doçi, duke qenë dhe mjek në atë qytet e di shumë mirë çdo të thotë të kesh peshën politike të Partisë Socialiste në një qytet ku kryesisht janë demokratë.

“Pra, kanë arritur të bëjnë një ujdi. Ashtu ka ndodhur edhe për Lezhën, pra ka pasur bisedime, ka pasur një ujdi mes krerëve lokalë, jo në qendër për t’i dhënë njëri-tjetrit mirëkuptimin që Këshillat Bashkiakë do të jenë të Partisë Demokratike, ndërsa ata do të kenë mbështetjen e tyre për kandidatin,” – shtoi Lita.