BREAKING NEWS

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë fund jetës, zbardhet arsyeja e aktit ekstrem, dalin pamje nga vendi ku vdiq gazetari dhe analisti (VIDEO)

TRAGJIKE/ Kastriot Myftaraj u hodh nga kati i katërt duke i dhënë
x
BREAKING NEWS

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të rëndësishme”, Frrok Çupi ‘shigjeton’ qeverinë: Ai nuk ka keq vetëm ministrat, por edhe...

“Rama nuk ka realizuar një nga qëllimet më të
x
BREAKING NEWS

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga kati i katërt i banesës (EMRI+FOTO)

Tronditëse/ Gazetari i njohur shqiptar i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në Tiranë, policia vendos perimetrin e sigurisë

Dyshime për eksploziv në Rrugën e Kavajës në
x
BREAKING NEWS

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga kati i katër i pallatit

E rëndë në Tiranë, burri i jep fund jetës, hidhet nga
x
BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x
BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x
BREAKING NEWS

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën e Parlamentit apo skenar dhune? Shikoni çfarë po ndodh në tarracën e Kuvendit disa orë para protestës së opozitës (VIDEO)

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën
x

Politike

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse ndërkombëtarët nuk e uruan Sali Berishën pasi u rikthye në krye të PD-së: Jam i bindur që fati i Shqipërisë vendoset në...

Gazetari Robert Papa zbulon arsyen pse ndërkombëtarët nuk e uruan

Gazetari Robert Papa komentoi në edicionin e lajmeve në MCN Tv zhvillimet e fundit në politikën shqiptare dhe amerikane. Papa u shpreh se të djathtës i duhet një lider i fortë si Berisha, i cili sipas tij dha një përgjigje të zgjuar kur u pyet nëse është uruar nga ambasadorët, pasi këta të fundit s’janë kryetarë partish.

Opozita lipset në çdo vend të botës dhe partitë e djathta gjithmonë pranojnë një lider të fortë, Berluskoni, Orban. Te PD nëse duan një lider të fortë, i forti është Berisha. E provuan me Bashën. Berisha ka kaluar një proces zgjedhor, i provoi kundër të gjithë, sfidoi vijën e DASH. Është një vit shpenzim energjie për të hequr një mediokër si Basha. Jam i bindur që fati i Shqipërisë vendoset në Shqipëri. Berisha është i zgjuar, tha asnjëherë s’më kanë uruar ambasadorët. Ambasadorët s’janë kryetar partish. Nuk kemi një parti reale të djathtë, prona, familja, të duash atdheun, nacionalist. Në këtë skenë i takon PD-së, duhet të jetë më e djathtë...”

 

Më të lexuarat