BREAKING NEWS

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte vënë në dispozicion të bandës së drogës”, Alibeaj reagon ndaj arrestimit të ish-shefit të policisë: Trafiku bëhej me bekimin e kryeministrit dhe ekzekutohej nga Saimir Tahiri

“Dëshmia më e qartë se Policia e Shtetit ishte
x
BREAKING NEWS

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga arrestimi, ja ku ishte fshehur fshehur për 5 vite ish-shefi i policisë që u arratis nga Muriqani

Policia e kërkonte që prej 2017/ Zbardhen detaje të reja nga
x
BREAKING NEWS

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve, arrestohet në Berat ish-shefi i Policisë së Dhërmiut

Emri/ I përfshirë në trafikun e drogës së Habilajve,
x
BREAKING NEWS

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do të jenë subjekt i drejtësisë”, paralajmërimi i fortë i Vangjelit: ‘Moti politik’ do të bëhet shumë më i nxehtë në shtator

“Personazhe të njohur, të majtë e të djathtë do
x
BREAKING NEWS

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe vështirësi të madhe policinë”, Klodiana Lala zbardh detaje të reja nga humbja e kontakteve me Martinajn: Ja cilat janë tre zonat që po hetohen

“Ngjarje që ka vënë në dilemë dhe
x
BREAKING NEWS

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si pasojë e korrupsionit”, Meta plas deklaratën e fortë dhe akuzon qeverinë: Durrësi nën presionin e mafies

“Shkatërrimi i ndërtesave gjatë tërmetit, erdhi si
x
BREAKING NEWS

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të fundit

Mister fati i Ervis Martinajt, Klodiana Lala zbulon mesazhin e tij të
x
BREAKING NEWS

“Rrethi atyre që duan destabilizimin e Malit të Zi po ngushtohet!”, Dritan Abazoviç bën deklaratën e fortë dhe i bën thirrje Prokurorisë: Ata që duan të më ‘heqin kokën’, të nxitojnë, pasi...

“Rrethi atyre që duan destabilizimin e Malit të Zi po
x

Politike

Gazetarja i përmend 21 Janarin, Sali Berisha “shfajësohet” dhe akuzon Ramën: Ishte tragjike, por Edi Rama donte të më merrte pushtetin me dhunë

Gazetarja i përmend 21 Janarin, Sali Berisha “shfajësohet”

Pas ngjarjes tragjike në plazhin e Potamit të Himarës, ku 7-vjeçarja Joanda Avdia u godit nga gomonia që drejtohej nga Arjan Tase, një grup qytetarësh janë ngritur ditën e djeshme në protestë.  Ata janë mbledhur përballë Ministrisë së Brendshme, ndërsa kërkuan dorëheqjen e ministrit të Brendshëm Bledi Çuçit dhe ministres së Turizmit, Mireal Kumbaro.  Pjesë e protestës është bërë edhe opozita, mbështetësit e Sali Berishës dhe Partia e Lirisë. Ish-kryeministri Sali Berisha është vënë me shpatulla pas muri ditën e djeshme nga media. I pranishëm në protestë, ai u kap “mat” me ngjarjen tronditëse të 21 Janarit ku mbetën të vrarë 4 qytetarë të pafajshëm. Një gazetare e ka pyetur Berishën nëse “do kishte pasur dorëheqje po të ishte Lulzim Basha ministër i Brendshëm?” Berisha i kërkoi gazetares të tregonte një rast kur ka ndodhur një gjë e tillë kur ishte Basha ministër. Ajo i përmend 21 Janarin. Por Berisha e mohoi në mënyrë kategorike se këto nuk janë raste të njëjta. Kreu “i Foltores” akuzoi Ramën si përgjegjësin kryesor të asaj demonstrate. Berisha u shpreh se Rama kishte në plan për të marrë pushtetin, ndërsa vogëlushja kishte ëndrrat më të bukura për Shqipërinë dhe Jonin. “Është krejtësisht tjetër, i solli Edi Rama për të marrë pushtetin me dhunë. Ishte tragjike por një demonstratë që kishte axhendë marrje pushteti. Kurse vogëlushja kishte ëndrrat më të bukura për Shqipërinë dhe Jonin. Ju po krahasoni gjëra të pakrahasueshme. Kishim të bënim për marrje me dhunë të pushtetit”, u shpreh Berisha. Ngjarja e rëndë ndodhi në Plazhin e Potamit në Himarë, ku 7-vjeçarja Jonada Avdia, u godit për vdekje nga një gomonia me drejtues policin Arjan Tase, teksa ajo po lahej në det. E mitura u përplas fillimisht nga pjesa ballore e gomones dhe më pas trupi i saj është prerë nga helikat duke ndërruar jetë në vend.

Më të lexuarat