Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gazetarja shqiptare: Ju jeni liderja e Evropës, po për Ballkanin kush është, Rama apo Vuçiç? Merkel buzëqesh, ja përgjigja e saj

  Gazetarja shqiptare: Ju jeni liderja e Evropës, po për Ballkanin kush është, Rama apo Vuçiç? Merkel buzëqesh, ja përgjigja e saj

Postuar: 08/07/2015 - 16:30

Pas përfundimit të konferencës për shtyp të Kancelares Gjermane dhe kryeministrit Rama, janë bërë pyetje edhe nga gazetarët e pranishëm.
 
Një pyetje interesante ka qenë nga një gazetare shqiptare, e cila e ka pyetur Kancelaren Gjermane se kush është lideri i Ballkanit, Rama apo Vuçiç, duke qenë se ajo njihet si liderja e Evropës. Pas kësaj pyetje, Merkel ka buzëqeshur dhe ka thënë se nuk ka lider në Europë që të jetë kompetent për të gjitha çështjet, duke shtuar se e njëjta gjë vlen edhe për vendet e Ballkanit, pasi sipas problematikat e Ballkanit nuk mund t’i udhëheqë një person i vetëm.
 
Kjo pyetje ka mbyllur edhe konferencën e përbashkët me kryeministrin Rama, ndërsa pritet takimi me Presidentin e Republikës, Bujar Nishanin.
 
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 15/11/2019 - 23:07

 Prej 7 ditësh Agim Kajmaku, ish-kryetar i bashkisë së Vorës është në kërkim nga policia, ndërsa avokati i tij, Isuf Shehu deklaroi në emisionin 'Pa Protokoll' se klienti i tij nuk ka ndërmend që të dorëz

Postuar: 15/11/2019 - 22:22

Ish ministri Ditmir Bushati është duke kryesuar misionin vëshgues të OSBE në zgjedhjet parlamenta

Postuar: 15/11/2019 - 22:01

Kryetarja e Bashkisë Shkodër në detyrë,  Voltana Ademi e ftuar në emisionin “Pa protok

Postuar: 15/11/2019 - 21:59

Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për vakancën e shpallur nga Kreu i Shtetit,

Postuar: 15/11/2019 - 21:48

Kryetarja e Bashkisë së Shkodërës në detyrë Voltana Ademi e ftuar në emisionin 'Pa Protokoll&

Postuar: 15/11/2019 - 21:14

Partia Demokratike ka marrë në mbrojtje Ilir Metën, në debatin që po zhvillohet për emërimet në G

Postuar: 15/11/2019 - 21:02

Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë shumë të fortë teksa po fliste të premtën para gazetar