Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gazmend Bardhi flet hapur: Dua të jap telefonin të shikoni se çfarë po më shkruajnë qindra punonjës policie

Postuar: 12/02/2019 - 20:33

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi është shprehur se njoftimi i shpërndarë nga policia se do ketë element kriminal ne protesten e 16 shkurtit është një mënyrë për të frikësur qytetarët. Bardhi zbuloi se tubimi do të mbështetet edhe nga forcat policore.
 
“Unë dua të jap telefonin dhe të shikosh se me qindra punonjës policie me shkruajnë. Pjesa dërrmuese e punonjësve të policisë do jenë krah nesh në protestë”, deklaroi Bardhi duke shtuar se në pushtet do vijnë me zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe se alternativa që kërkon opozita është ajo e një qeverie tranzitore.
 
“Ne në pushtet do të vijmë me zgjedhje të lira dhe të ndershme dhe nuk vijmë në pushtet me grusht shteti. Rama është në qeveri në mënyrë ilegjitime. Sot Edi Rama është i bindur se nuk mund ta qeverisë më vendin pas 16 Shkurtit. Ne kërkojmë rikthimin e legjitimitetit të qeverisjes në vendit. Qeveria tranzitore të gëzojë besim të gjerë. Ne presim që më 16 Shkurt presioni popullor të rrëzojë një qeveri ilegjitime. Njerëzit janë të frymëzuar dhe Rama ka një grup njerëzish. Ky grup njerëzish nuk mund t’i bëjë ballë shumicës së shqiptarëve. Unë mendoj vetëm një skenar. Populli i bashkuar mund ta mundi të keqen. Tani është akti final i largimit të kësaj qeverie”, përfundoi Bardhi.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 19/08/2019 - 23:58

Avokati i njohur, Spartak Ngjela me anë të një statusi në rrjetin social Facebook, ka uruar për 73 vjetorin e lindjes ish-presidentin amerikan Bill Klinton.

Postuar: 19/08/2019 - 23:30

Ish-kreu i degës së PD në Kukës, Ibsen Elezi, i cili kohë më parë shkaktoi “tërmet” m

Postuar: 19/08/2019 - 22:03

Aktori Gazmend Paja, është personazhi i radhës, që ka cituar kryeministri Edi Rama, si një nga zë

Postuar: 19/08/2019 - 21:43

Ish-deputeti demokrat, Agron Shehaj, ka reaguar pas raportit të Baselit, i cili e rendiste Shqipë

Postuar: 19/08/2019 - 21:17

Kjo e hënë ka shënuar turistin e 1 miliontë që ka hyrë në vendin tonë, për muajin gusht, duke shë

Postuar: 19/08/2019 - 20:08

Nënkryetari i LSI Petrit Vasili ka komentuar nëpërmjet një statusi në “Facebook” traz

Postuar: 19/08/2019 - 19:44

Pas arrestimit të Arvit Bushatit, kreut të FRPD  partia demokratike do të zhvillojë protestë