Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gazmend Bardhi nxjerr procesverbalin e Prokurorisë: Ja për çfarë jam pyetur

Postuar: 25/03/2019 - 22:36

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi, ka deklaruar se Prokuroria ka mbajtur një qëndrim tërësisht politik për sa i përket lotimit të Lulëzim Bashës.

Bardhi deklaroi në emisionin “Open” të Eni Vasilit, se letërporositë nuk kanë asgjë për Partinë Demokratike.

Kjo çështje sipas Bardhit doli kur nisën hetimet ndaj Saimir Tahirit, më pas kur nisën lidhjet e vëllait të Fatmir Xhafajt me trafikun e drogës.

Bardhi tregoi procesverbalin e Prokurorisë ku nuk ishte pyetur fare por i ishte thënë që a ke ndonjë gjë të re.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/04/2019 - 22:06

Raportuesi për Shqipërinë në PE, Knut Fleckenstein, ishte në të njëjtën linjë me kryeministrin Edi Rama kur tha se vendimi i Holandës për vizat është i motivuar politikisht dhe i mbështetur nga disa politikanë shqip

Postuar: 24/04/2019 - 22:03

Ministrja Elisa Spiropali ka dhënë një deklaratë për mediat pas mbleshjes së Kryesëisë së PS-së.

Postuar: 24/04/2019 - 21:54

Ditën e nesërme opozita do të zhvillojë protesta në mbarë vendin të cilat do të zgjatin vetëm 1 o

Postuar: 24/04/2019 - 21:50

 I ftuar në emisionin Repolitx, kryetari i PAA, Agron Duka deklaroi se kjo situtatë politike

Postuar: 24/04/2019 - 21:39

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili, ishte tejet i ashpër ndaj deklaratës së kreut të OSBE-së Be

Postuar: 24/04/2019 - 21:39

Ish-deputeti i LSI ka thënë se me Edi Ramën kryeministër nuk do të ketë zgjedhje dhe deklaroi s

Postuar: 24/04/2019 - 21:33

Raportuesi për Shqipërinë në Parlamentin Europian, Knut Fleckenstein, ka komentuar vendimin e shu