Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gazmend Oketa: Ja pse u distancova nga Berisha

Postuar: 19/09/2018 - 16:20

Ish-deputeti i PD-së, Gazmend Oketa është larguar nga skena politike.

Oketa ka folur për shkëputjen e marrëdhënieve me ish-kryeministrin Sali Berisha.

“Pati distancim nga Berisha sepse unë konstatova se kishte prirje për deformim të sistemit politik në Shqipëri, duke filluar nga ndryshimet kushtetuese, gjithashtu dhe kodi zgjedhor. Unë mund të them se sot në Parlament as 10 përqindëshi i deputetëve nuk njihen nga populli dhe janë aty sa për të ngritur kartonat, kot.”,- u shpreh Oketa në TopTalk.

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 
Total votes: 5

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 11/12/2018 - 17:52

Kryetari i Gjykatës Kushtetueses, Bashkim Dedja i cili kaloi me sukses në “sitën” e Vettingut do gjykohet sërish nesër.

Postuar: 11/12/2018 - 17:23

Sali Berisha ka reaguar pas kalimit të afatit të vendosur nga studentët për kryeministrin Edi Ram

Postuar: 11/12/2018 - 16:39

Përveç protestës së studentëve ka patur edhe protesta të tjera në rrethe.

Postuar: 11/12/2018 - 16:29

Sali Berisha ka reaguar pas kalimit të afatit të vendosur nga studentët për kryeministrin Edi Ram

Postuar: 11/12/2018 - 16:18

Deputeti Gent Strazimiri, ka reaguar pas komentit të kryeministrit Edi Rama, i cili shkruante se

Postuar: 11/12/2018 - 16:18

Teksa afati që studentët i kanë vendosur kryeministrit përfundoi, ka reaguar sërish kryeministri

Postuar: 11/12/2018 - 16:02

Ish- zv ministri i Arsimit përmes një postimi në ‘Facebook ka paralmëruar se ditën e sotme