BREAKING NEWS

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron holandezët, tifozët bëjnë “namin” në Roterdam, shkatërrojnë dyqane e godina

Skandal/ Plasin trazirat, humbja në Shqipëri zemëron
x
BREAKING NEWS

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi në “Air Albania Stadium”. Ja çfarë po ndodh

Historike/ Lorik Cana dorëzon trofeun, Marash Kumbulla vishet kuq e zi
x
BREAKING NEWS

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos një rekord special në Evropë, trajneri i parë në histori që …

Festë e madhe/ Erdha, pashë, fitova, Mourinho mbetet unik, vendos
x
BREAKING NEWS

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot humbjen, e papritur ajo që i ndodhi Klodiana Lalës gjatë transmetimit live

Roma ngre trofeun, tifozët e Feyenoord s’e përballojnë dot
x
BREAKING NEWS

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë në lot gëzimi, i drejtohen tifozerisë, shkruhet me germa te arta emri i …

Lojtarët e Romës nuk e mbajnë dot veten, shpërthejnë
x
BREAKING NEWS

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në anë të lumit, ja dyshimet e para (Emri)

E rëndë, gjendet e pajetë një 48-vjeçare në
x
BREAKING NEWS

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/ Roma dhe Mourinho në histori, fitojnë në Tiranë trofeun e parë europian

Përfundon finalja e “Conference League” në Air Albania/
x
BREAKING NEWS

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet në dy forca politike, ardhja e Berishës në krye...

Agron Duka bën deklaratën e fortë: PD rrezikon të ndahet
x

Politike

Gazmend Oketa: Ju tregoj kryetarin e ri që do të marrë drejtimin e Partisë Demokratike

Gazmend Oketa: Ju tregoj kryetarin e ri që do të marrë drejtimin

Ish-deputeti dhe anëtari i Këshillit Kombëtar të PD Gazmend Oketa ka komentuar situatën politike brenda Partisë demokratike. Oketa ka analizuar luftën brenda PD mes Berishës dhe Bashës për drejtimin e partisë. Oketa shprehet se nëse Berisha kërkon të rikthehet ka shumë probabilitet dhe mundësi që të rikthehet në krye të PD për shkak të mbështetjes që ai ka.

“Në analizën time politike gjykoj që nëse Berisha kërkon që të rikthehet, sigurisht që ka shumë probabilitet dhe mundësi që të rikthehet për shkak të mbështetjes që ai ka. Nuk e di si do të shkojë kjo histori dhe çfarë rrjedhe do të marrë Partia Demokratike pas datës 11 dhjetor. Përveç rezerva për Bashën, nuk pajtohem edhe me gjuhën e komunikimit të Berishës kundrejt Bashës. Shpallja non grata e Berishës nuk ka ndikuar te mendimi i anëtarësisë së PD madje edhe të një pjese jo të vogël të shoqërisë e shikojnë si të pozicionuar drejt PS diplomacinë amerikane.”, u shpreh Gazmend Oketa  i ftuar në emisionin “Shqip”.