BREAKING NEWS

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas ‘bombën’ live nga spitali ‘Shefqet Ndroqi’: Ministria po gënjen!

‘Pacientët nuk ushqehen dhe as higjenizohen’ gazetari plas
x

Politike

Gent Cakaj mesazh ambasadores Yuri Kim

Gent Cakaj mesazh ambasadores Yuri Kim

Gent Cakaj, ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, ka uruar SHBA-të për 4 korrikun, ditën e pavarësisë. Sipas Cakajt kjo nuk është thjeshtë një ditë pavarësie, por një burim frymëzimi për liri, drejtësi e barazi!

"Kjo nuk është vetëm data historike e pavarësisë së ShBA-ve, por burim frymëzimi për liri, drejtësi e barazi!

Shqiptarët janë të bekuar e pafundësisht mirënjohës për mbështetjen e pakursyer të ShBA-ve, në përpjekjet e tyre për zhvillim e demokraci.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të jenë gjithmonë udhërrëfyes politik, diplomatik e vleror për Shqipërinë!

Zoti i bekoftë Shtetet e Bashkuara të Amerikës!"-shkruan Cakaj.