BREAKING NEWS

Rritja e frikshme e përhapjes së koronavirusit në 24 orët e fundit, ministrja Manastriliu mbledh Komitetin Teknik dhe komunikon vendimin e rëndësishëm për në 1 qershor

Rritja e frikshme e përhapjes së koronavirusit në 24 orët e
x

Politike

Gent Strazimiri i kthehet Veliut: Ç’ne t’u kujtua pas 1 viti kjo mesele, apo e donte “Ai”?

Gent Strazimiri i kthehet Veliut:  Ç’ne t’u kujtua pas 1 viti

Policia e Shtetit ka zbuluar një celulë terroriste iraniane, që do të kryente një akt terrorist në Shqipëri, ditën e Sulltan Novruzit. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka zbuluar emrat e terroristëve iranianë, që kishin shënjestruar Shqipërinë, dhe që “koka” e celulës ishte operativi i Forcave QUDS, i njohur si PEYMAN.

Ish-deputeti i PD Gent Strazimiri shpreh  habi është fakti se përse ky aksion i madh policor u deklarua pas një viti. Më tej, Strazimiri bën pyetjen se mos operacioni i madh policor u bë publik pikërisht tani, ndërsa ngre aludime se Veliu mund të ketë marrë urdhër nga Rama, që e quan “Ai”.

Gent Strazimiri shkruan:

Që ke parandaluar një akt terrorist për të cilin thua që s'ke prova dhe që terroristët e kapur nuk i arrestove dot sepse të rrëshkiti prova megjithëse i kishe nën vëzhgim të rreptë... këtë e morëm vesh--!
Po, ç'ne që t'u kujtua tani pas 1 viti e gjysëm kjo mesele, këtë s'na e the... --
Apo sot s'kishte ç'të sajonte tjetër "Ai"?--