Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gent Strazimiri i kthehet Veliut: Ç’ne t’u kujtua pas 1 viti kjo mesele, apo e donte “Ai”?

Postuar: 23/10/2019 - 22:57

Policia e Shtetit ka zbuluar një celulë terroriste iraniane, që do të kryente një akt terrorist në Shqipëri, ditën e Sulltan Novruzit. Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, ka zbuluar emrat e terroristëve iranianë, që kishin shënjestruar Shqipërinë, dhe që “koka” e celulës ishte operativi i Forcave QUDS, i njohur si PEYMAN.

Ish-deputeti i PD Gent Strazimiri shpreh  habi është fakti se përse ky aksion i madh policor u deklarua pas një viti. Më tej, Strazimiri bën pyetjen se mos operacioni i madh policor u bë publik pikërisht tani, ndërsa ngre aludime se Veliu mund të ketë marrë urdhër nga Rama, që e quan “Ai”.

Gent Strazimiri shkruan:

Që ke parandaluar një akt terrorist për të cilin thua që s'ke prova dhe që terroristët e kapur nuk i arrestove dot sepse të rrëshkiti prova megjithëse i kishe nën vëzhgim të rreptë... këtë e morëm vesh--!
Po, ç'ne që t'u kujtua tani pas 1 viti e gjysëm kjo mesele, këtë s'na e the... --
Apo sot s'kishte ç'të sajonte tjetër "Ai"?--

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 13/11/2019 - 23:59

Ish-kreu i Aleancës Kuqezi Kreshnik Spahiu me anë të një postimi në Facebook ka reaguar lidhur me ngërçin e krijuar me Gjykatën Kushtetuese.

Postuar: 13/11/2019 - 23:54

Avokati Spartak Ngjela ka qenë këtë javë i ftuar në emisionin ‘Soiree’ me Jonida Sheh

Postuar: 13/11/2019 - 23:48

Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Europian në komitetin e Stabilizim Asocimit  BE-

Postuar: 13/11/2019 - 23:00

Emërimi sot pasdite i Marsida Xhaferllarit nga Presidenti Ilir Meta si anëtare e Gjykatës Kushtet

Postuar: 13/11/2019 - 22:52

Analisti Skënder Minxhozi i ftuar në emisionin “Real Story” u shpreh se Arta Marku ka

Postuar: 13/11/2019 - 22:41

Ish-deputeti i PD-së Edi Paloka ka ironizuar gazetarin Sokol Balla, se dëmi më i madh që Rama u k

Postuar: 13/11/2019 - 22:22

 Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme Marsida Xhaferllarin anëtare të Gjykatës Ku