BREAKING NEWS

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me marrëveshjen e detit me Greqinë

Ilir Meta plas bombën: Basha ka bërë dopio lojë me
x
BREAKING NEWS

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i pashmangshëm për dy arsye të rëndësishme

Basha flet për përjashtimin e Berishës: Një vendim i
x
BREAKING NEWS

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta jap kur të...

30 qershori legjitim, Meta: Vendimin për zgjedhjet në 6 bashki do ta
x
BREAKING NEWS

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit duhet të dorëzoni këto dokumente

Blendi Gonxhe del me njoftimin e rëndësishëm: Para 31 dhjetorit
x
BREAKING NEWS

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për pensionistët për vitet 2022-2024

Rama jep lajmin fantastik, zbulon shumën e lekëve bonus për
x
BREAKING NEWS

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë: Në 24 orët e fundit ka humbur jetën 3 qytetarë në Shqipëri

Rritet numri i rasteve të reja, Ministria e Shëndetësisë:
x
BREAKING NEWS

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u bënë shkak, si e vrau 20-vjeçari ish-deputetin, cili ishte roli i bashkëpunëtorit në atentat

Detaje të reja nga ekzekutimi i Pashko Ujkës/ 30 mijë euro u
x
BREAKING NEWS

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo Tabakut, zbardhet vendimi

Mbyllen hetimet, SPAK i jep goditjen e fundit Enkelejda Hoxhës dhe Aldo
x

Politike

Gent Strazimiri komenton debatin e Ramës dhe Bashës në Kuvend: Ishte në stilin “puq puq, lol”

Gent Strazimiri komenton debatin e Ramës dhe Bashës në Kuvend:

Anëtari i kryesisë së PD, Gent Strazimiri, debatin e parë sot në kuvend mes Bashës e Ramës, e cilësoi si një lloj tangoje mashtrimesh, në stilin e ikonave “puq puq, lol”, si ato ikonat që përdorin të rinjtë pasi zihen në rrjete sociale.

“Më shumë duket si një lloj tangoje mashtrimesh, bëjmë sikur zihemi, sikur rinia që thotë nëpër Fb “pup puq, lol”, nuk më duket si një ngjarje qe duhet komentuar, bëjnë sikur nxehen me njëri tjetrin, sikur trash Luli zërin, dhe në fund arrijnë marrëveshje, seanca e sotme nuk ishte ndonjë risi, pjesë e shëmtisë së zakonshme, e aktruar keq”, tha Strazimiri në TPZ.