BREAKING NEWS

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e Vlorës, reagon Spartak Ngjela dhe paralajmëron ‘tërmet’ në politikën tonë: Aty i kanë provat e krimit...

SPAK sekuestron ‘dosjet e nxehta’ në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen “Gërdeci”, rigjykim për ish-ministrin Fatmir Mediu

Merret VENDIMI! Gjykata e Posaçme rihap dosjen
x
BREAKING NEWS

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e Vlorës, sekuestrohen disa dosje pronash. Bie sërish drejtori. Zbardhen lëvizjet e reja

"Patatja e nxehtë"/ SPAK zbarkon në Kadastrën e
x
BREAKING NEWS

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga avioni”, Frrok Çupi nxjerr prapaskenat ‘bombë’ dhe plas paralajmërimin e frikshëm për Berishën: Kjo është dosja që ka Basha në dorë!

“Pashko dhe Hajdari e kërcënuan se do ta hidhnin nga
x
BREAKING NEWS

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë taborët e tij për të shkatërruar PD, është i dalë boje dhe në grahmat e fundit të tij

Lulzim Basha shpërthen në akuza ndaj Ilir Metës: Ka nxjerrë
x
BREAKING NEWS

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata në PD në eksplozion e sipër, Basha e Berisha dinë shumë sekrete për njëri-tjetrin

Spartak Braho: Ilir Meta është buzë greminës, situata
x
BREAKING NEWS

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED dhe përplasja me Donald Lu, te refuzimi i arrestimit dhe braktisja nga presidenti

Ja si Llalla u fut në kurth nga Meta, nga plani për të kapur KED
x

Politike

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, shpërthen i revoltuar Erion Braçe dhe nuk lë gjë pa thënë: Mos guxoj kush të...(VIDEO)

“Gërdeci është vrasje masive”/ GJKKO mbylli hetimet

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar i revoltuar pas vendimit të Gjykatës së Posaçme për të mbyllur hetimet për ish-ministrin Fatmir Mediu për çështjen e ‘Gërdecit’.

Braçe përmes një postimi në rrjetet sociale nxjerr ligjin i cili thotë se “Vrasja me dashje” dënohet deri me 20 vite burg.

“Pranimi hapur sot nga Gjykata i korrupsionit ne Gerdec dhe ligjerimi i parashkrimit te tij, na tregon te korruptuarit, qarte madje poooor nuk mund te fsheh 26 vrasjet dhe 26 te vraret!

Per 13 vite, Gerdeci nuk eshte hetuar kurre si VRASJE e per VRASJET! Nuk eshte lejuar kurre te hetohet si i tille! Jane kujtuar te vraret, jane nderuar, por kurre prokuroria nuk ka hetuar vrasjen e tyre”, shkruan Braçe.

Reagimi i plotë i Erion Braçes:

Qe mos guxoj kush te bej gallate: Gerdeci” eshte vrasje, masive madje! Nuk eshte thjesht korrupsion! Eshte vrasje! Ate 15 Mars ndodhen 26 vrasje e mbi 300 plagosje! Kjo ndodhi e kete pane njerezit!

Pranimi hapur sot nga Gjykata i korrupsionit ne Gerdec dhe ligjerimi i parashkrimit te tij, na tregon te korruptuarit, qarte madje poooor nuk mund te fsheh 26 vrasjet dhe 26 te vraret!

Per 13 vite, Gerdeci nuk eshte hetuar kurre si VRASJE e per VRASJET! Nuk eshte lejuar kurre te hetohet si i tille! Jane kujtuar te vraret, jane nderuar, por kurre prokuroria nuk ka hetuar vrasjen e tyre!

VRASJET NUK PARASHKRUHEN! VRASJET NUK FALEN! VRASJET NUK HARROHEN!

Shqiperia duhet te refuzoj qe vrasjet te mos hetohen, te mos gjykohen, te mos ndeshkohen! Per mua eshte i kote apeli mbi vendimin qe pranon e parashkruan KORRUPSIONIN!

Nje here te vetme ne 13 vite, hetimi te nis e zhvillohet deri ne fund per 26 vrasjet e 26 te vraret! Duket si bilanc lufte ne kohe paqeje! Paqja nuk nis kur mbaron lufta! Paqja nis kur ka drejtesi! Nuk pengon asgje per te bere drejtesi!

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

Më të lexuarat