BREAKING NEWS

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri 16-vjeçarja, zbardhen detajet e para

E rëndë në Peshkopi, plagoset me armë zjarri
x
BREAKING NEWS

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të diskutohet

Partia Socialiste mbledh Kryesinë, çfarë pritet të
x
BREAKING NEWS

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e Shëndetësisë zbardh bilancin e 24 orëve të fundit: Shënohet një humbje jete nga COVID

“Fluturojnë” rastet e reja, Ministria e
x
BREAKING NEWS

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë të Fatos Nanos: Këtu për herë të parë u...

“FOTO HISTORIKE”/ Kreshnik Spahiu publikon foton e rrallë
x
BREAKING NEWS

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës për protestën e 7 korrikut: Berisha do destabilizim, do që të jetë sundues! Me katër bomba...

“PD do shpallet...”, paralajmërimi i fortë i Ngjelës
x
BREAKING NEWS

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela nxjerr zbuluar planin e Berishës dhe paralajmëron: Presion ndaj...

Çfarë pritet të ndodhë në 7 korrik? Spartak Ngjela
x
BREAKING NEWS

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi Ramës

Maks Haxhia i përgjigjet 'flakë për flakë' Edi
x
BREAKING NEWS

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi Rama, nuk e mbajnë nervat gjatë konferencës, merr vendimin drastik për gazetarin

"Si takohesh me burrin biznesmen?"/ 'Çoroditet' Edi
x

Politike

Gjekmarkaj: Berisha kaloi vijën e zjarrit, mund t’i bashkohet LSI-së

Gjekmarkaj: Berisha kaloi vijën e zjarrit, mund t’i bashkohet

Deputeti i PD-së Agron Gjekmarkaj, u shpreh se kandidatët e Sali Berishës mund të regjistrohen në zgjedhje vetëm në siglën e LSI. Ai u shpreh se ka vetëm një Parti Demokratike ndërsa pjesa tjetër janë një grup njerëzish që mund të jenë duke ideuar një parti të re politike.

Ai u shpreh se janë në një proces seleksionimi sa i takon kandidaturave për kryetarë bashkie në 6 bashkitë pa kryetarë ndërsa negociatat me aleatët vazhdojnë. Lidhur me këta të fundit, Gjekmarkaj është i sigurt se do të mbështesin PD-në zyrtare.

“Ka vetëm një PD. Deri kohë më përpara mund të luhej me këto nuanca. PD ka marrë disa vendime duke përjashtuar disa anëtarë dhe duke pezulluar disa të tjerë. Mund të krijojnë një parti dhe ndoshta janë rrugës për të bërë këtë gjë, por nuk mund të flasin për këtë. Ata kanë të drejtë t’i bashkohen LSI-së dhe me siguri drejt asaj po shkojnë. Aleatët e tjerë nuk i janë përgjigjur thirrjes së Foltores. Janë aty. Aleatët janë ndihmë por nuk janë ata që përcaktojnë fuqinë e PD. Po bisedohet me aleatët. Marrëveshjet në Shqipëri arrihen në momentin e fundit. Por ata do jenë në çdo rast në krahun tonë. Jemi në një proces seleksionimi. Kandidaturat janë shumë. Duke qenë shumë është edhe dilemma për të përzgjedhur sepse duam të çojmë kudo kandidatë me prestigj. Baza e PD në përgjithësi në shumicën e saj mbështet PD e cila është një edhe e vetme dhe në bazë nuk ekzistojnë përçarjet që artikulohen në studiot e Tiranës. PD axhendën e saj të përballjes e ka me Edi Ramën. Nuk kemi kundërshtar tjetër për të mundur në Shqipëri. Është absurd që Shqipëria pas 8 viteve të rrijë në këtë gjendje. Vendi ka mundësi të ndryshojë. Grupi i Foltores nuk e di ku do i regjistrojë kandidatët e vet. Atashimi i tyre me LSI është një histori tjetër. Është e drejta e tyre. Për momentin PD ka vetëm një plan A që është ai i fitores”, tha Gjekmarkaj për Abc News.