BREAKING NEWS

Kërkoi ndryshimin e masës “arrest me burg”, Gjykata ‘fundos’ Agim Kajmakun

Kërkoi ndryshimin e masës “arrest me burg”, Gjykata
x

Politike

Gjesti që nuk u pa/ Berisha bën veprimin e papritur teksa mori pjesë në ceremoninë e homazheve për Azem Hajdarin

Gjesti që nuk u pa/ Berisha bën veprimin e papritur teksa mori

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë në ceremoninë e homazheve në nder të liderit të dekmokracisë, Azem Hajdarit. Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë familjarë, të afërm dhe deputetë të kuvendit të Shqipërisë.

Në një moment, Berisha është fotografuar duke e vendosur buqetën e luleve sipër kokës dhe duket sikur po bën hije me lulet që do t’i vendoste tek varri i Azem Hajdarit.

21 vite më pari lideri i PD-së, Azem Hajdari u vra disa metra larg selisë blu, nga një grup personash. Sot familjarë, të afërm dhe politikanë kanë kryer homazhe tek varri i Azem Hajdarit, në nderim të figurës së tij.