BREAKING NEWS

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e dëborës, policia apel shoferëve

“Shmangni lëvizjet gjatë natës”, nisin reshjet e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së shpërthen në ironi: Rama përngjan shumë me Lady Gaga! Është një njeri i cirkut, bën gafa sepse…

Çështja “McGonigal”/ Deputeti i PD-së
x
BREAKING NEWS

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i PD-së: Kryeministri është i papërgjegjshëm për të mbajtur postin

“Rama është frikacak e burracak...”, deputeti i
x
BREAKING NEWS

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji vetëm opozitës që janë të përçarë, por edhe...

“Kuvendin e kontrollon Rama”, ish-presidenti: Nuk i vendoset faji
x
BREAKING NEWS

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e Shëndetësisë del me njoftimin e rëndësishëm për qytetarët

Çfarë po ndodh në Shqipëri? Ministria e
x
BREAKING NEWS

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj kryeministrit: Rama i sheh institucionet si copa letre

Çështja “McGonigal"/ Bamir Topi del me akuzat ndaj
x
BREAKING NEWS

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e zezë", Milaim Zeka del me deklaratën befasuese: Faik Ymeri shantazhoi biznesmenët në emër të McGonigal

"U kërkoi 10 milionë euro për t’i hequr nga lista e
x
BREAKING NEWS

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek do të shiten nafta dhe benzina

Bordi i Transparencës ndryshon çmimin e karburanteve, ja me sa lek
x

Politike

Gjikondi sulmon primaret e “Foltores”: Në të gjithë Shqipërinë janë zgjedhur persona që janë ‘kamikazë’ të Sali Berishës

Gjikondi sulmon primaret e “Foltores”: Në të gjithë

Avokatja Brisida Gjikondi ka komentuar dje procesin e primareve që u zhvilluar dy ditë më parë nga “Foltorja” e Sali Berishës. Në një intervistë për mediat, zonja Gjikondi u shpreh se PD ka probleme të mëdha me ekzistencën e saj . Më tej ajo theksoi se kreu i “Foltores” po përdor një taktikë të pastër për të legjitimuar veten e tij, ndërsa shtoi se në të gjitha qytetet kanë fituar mbështetësit e ish-kryeministrit Berisha. “Mendoj se kjo parti ka probleme të mëdha me ekzistencën e saj dhe kjo e primareve më duket më shumë në funksion për të legjitimuar Berishën si kryetar të asaj parti. Këto gjëra që ndodhin prapa janë për të ndikuar Gjykatën, për të ndikuar te Gjykata dhe opinioni që Berisha është kryetar i PD ndërkohë që ne kemi një ngrehinë që është pa letra për aq kohë sa nuk është shprehur Gjykata të gjitha këto mund të dalin nul. Është një taktikë të pastër të Berishës për të legjetimuar veten e tij në krye të asaj partie dhe përdor këto taktika për të shpërndarë pushtet te anëtarët e partisë. Po të shohësh në të gjithë Shqipërinë janë zgjedhur persona që janë kamikaz të Berishës dhe afër Berishës. Nuk kam parë ndonjë qytet deri më sot që të zgjidhen persona që janë kundër Berishës”, deklaroi Gjikondi.

Më të lexuarat