Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Gjithë partia dhe aleatët ishin kundra", Kreshnik Spahiu zbulon "kokën" që vendosi për djegien e mandateve

Postuar: 18/03/2019 - 23:59

Ish-aleati i së djathtës në zgjedhjet e vitit 2017, Kreshnik Spahiu ka deklaruar shprehet se Partia Demokratike nuk mund të bëjë 'prokurorin' për shit-blerjen e votave, pasi duhet të merret vetë e pandehur. Ish-kreu i Aleancës Kuqezi në një intervistë për Shqiptarja.com thotë se për djegien e mandateve ishte një vendim i ish-kryeministrit Berisha, dhe jo i kryetarit të PD-së Basha.

"Është vetëm Berisha. Ai e mori vendimin ndonëse gjithē partia e tij por dhe aleatët ishin kundra. Madje dhe Basha ishte kundër. Nuk ka këllqe Basha të tërheq zvarrë jashtë parlamentit Berishën por e kundërta, Berisha i vuri në rresht me gjithë Monikën. Është naivitet të mendosh nëse Basha mund t'i jepte urdhër Berishës apo Monikës. Kjo është lëvizje e kalkuluar e Berishës për t'ju thënë ndërkombëtarëve që nëse nuk i japin amnisti nga drejtësia dhe nëse nuk i japin pushtetin me marrëveshje ai ka njerëz për ta kallur Shqipërinë. Lëvizjet e Berishës janë të lexueshme. Ai çdo 2 ose 4 vjet përdor të njëjtën skemë që të kap ndonjë pazar në fund me presion. Ndryshon vetëm skenari, diku me çadër dhe diku me tymuese."- tha Spahiu.
 
 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 17/07/2019 - 12:45

Me anë të një statusi në rrjetet sociale këtë herë Maliqi ka bërë një krahasim midis dy qeverive, asaj që drejtohej nga ish-kryeministri Sali Berisha në periudhën 2005-2013 dhe asaj që drejtohet prej rreth 6 vitesh ng

Postuar: 17/07/2019 - 12:35

Presidenti i Republikës ka bërë sot propozimin e tretë për kryetar të KLSH-së.

Postuar: 17/07/2019 - 12:34

Bllokohet hoteli  në pronësi të ish-deputetit dhe kryetarit të PD-së në Elbasan, Aurel Bylyk

Postuar: 17/07/2019 - 11:57

Anëtari i Këshillit Mbikëqyrës i Bankës së Shqipërisë, Arben Malaj, e cilësoi politike kërkesën p

Postuar: 17/07/2019 - 11:49

Ish-deputeti i LSI, Petrit Vasili ka komentuar thirrjen e presidentit Ilir Meta, i cili kërkoi so

Postuar: 17/07/2019 - 10:49

Presidenti Ilir Meta ka reaguar sërish lidhur me situatën politike, pas një dite tejet intensive

Postuar: 17/07/2019 - 10:38

Ish ministri Saimir Tahiri ka dalë në një deklaratë për mediat  pas shtyrjes së seancës gjyq