BREAKING NEWS

Dy muaj nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, sizmiologu qetëson qytetarët pas lëkundjeve të sotme

Dy muaj nga tërmeti shkatërrimtar i 26 nëntorit, sizmiologu
x

Politike

‘Gjithmonë e më pak socialistë’, deputeti i opozitës përmend Pandeli Majkon dhe zbulon detajin e rëndësishëm: Ka kurajon që...

‘Gjithmonë e më pak socialistë’, deputeti i

Deputeti i opozitës së Re Andi Përmeti deklaroi se ligji për arsimin e lartë nuk duhet të anulohet por të shtyhet me të paktën me një vit për t'i dhënë mundësinë të rinjve të përmirësojnë mesataren që të mos largohen nga vendi. Ai tha se në Kuvend ka gjithmonë e më pak socialistë si Pandeli Majko që kanë kurajon të votojnë kundër ligjeve të sjella për miratim nga partia e tij.

"Nuk kërkova pse e keni vendosur në fuqi prapavepruese. Pse e ndryshoni një ditë përpara. Ju i thatë një muaj para përfundimit se ata nuk mund të vazhdonin më ëndrrën e studimeve sepse ju ndryshuat ligjin papritur. A mund të shtyhet mesatarja të paktën për një vit që të paktën 10 mijë shqiptarë të mos ikin jashtë vendit. Ka gjithmonë e më pak socialistë si Pandeli Majko që ka kurajo të votojë të paktën njëherë kundër", tha Përmeti.