Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

‘Gjithmonë e më pak socialistë’, deputeti i opozitës përmend Pandeli Majkon dhe zbulon detajin e rëndësishëm: Ka kurajon që...

Postuar: 18/07/2019 - 11:08

Deputeti i opozitës së Re Andi Përmeti deklaroi se ligji për arsimin e lartë nuk duhet të anulohet por të shtyhet me të paktën me një vit për t'i dhënë mundësinë të rinjve të përmirësojnë mesataren që të mos largohen nga vendi. Ai tha se në Kuvend ka gjithmonë e më pak socialistë si Pandeli Majko që kanë kurajon të votojnë kundër ligjeve të sjella për miratim nga partia e tij.

"Nuk kërkova pse e keni vendosur në fuqi prapavepruese. Pse e ndryshoni një ditë përpara. Ju i thatë një muaj para përfundimit se ata nuk mund të vazhdonin më ëndrrën e studimeve sepse ju ndryshuat ligjin papritur. A mund të shtyhet mesatarja të paktën për një vit që të paktën 10 mijë shqiptarë të mos ikin jashtë vendit. Ka gjithmonë e më pak socialistë si Pandeli Majko që ka kurajo të votojë të paktën njëherë kundër", tha Përmeti.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 24/08/2019 - 13:50

Kryeministri Edi Rama ka reaguar për faturat e çmendura të ministres Etilda Gjonaj të cilat prej orësh po qarkullojnë në media.

Postuar: 24/08/2019 - 13:23

Që pas marrjes së detyrës si kryebashkiak i Lezhës, Pjerin Ndreu, ka nisur punën në terren për pa

Postuar: 24/08/2019 - 13:17

Ish- anëtari i Këshillit Kombëtar të PD, Edvin Kulluri, është treguar shumë kritik lidhur me qënd

Postuar: 24/08/2019 - 13:01

“Bankers Petroleum” nuk do paguajë gjobën e rëndë prej 104 milionë lekësh.

Postuar: 24/08/2019 - 12:25

Ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë, Peter Zingraf, i cili mori zyrtarisht detyrën pak ditë më

Postuar: 24/08/2019 - 11:41

Kryeministri Edi Rama ka dhënë një tjetër lajm të mirë, sa i takon projekteve për rrugët në vend.