BREAKING NEWS

“Kjo është një ditë që kam dashur të vijë prej kohësh”/ Emocionohet kryeministri Rama, nderon në Kosovë akademikun shumë të njohur me “Yllin e Medaljes”: Zotni burrë, vetëdija e tij është tipar dallues!

“Kjo është një ditë që kam dashur të
x
BREAKING NEWS

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për çfarë kanë rënë dakord me Albin Kurtin: Do ndodhë në javën e fundit të nëntorit

Vizita e Ramës në Prishtinë, kryeministri zbulon për
x
BREAKING NEWS

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama mban qëndrimin e prerë për tensionet në Veri dhe jep mesazhin e fortë: E drejta është me...(VIDEO-LIVE)

“Serbia po bën manovra teatrale luftarake”, kryeministri Rama
x
BREAKING NEWS

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët, kryeministri i Kosovës mesazh të fuqishëm

Kurti me Ramën në konferencë të përbashkët,
x
BREAKING NEWS

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë Berishën drejt SPAK, gjenerali zbërthehet te amerikanët për aferën e Gërdecit

Luan Hoxha, personi kyç që rrezikon të dërgojë
x
BREAKING NEWS

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan Hoxhës në ambasadën amerikane dhe akuzat ndaj Shkëlzen Berishës

Kabllogramet e Wikileaks për Gërdecin, ja raportimet e Luan
x
BREAKING NEWS

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas epokës Merkel, ja rezultati paraprak i zgjedhjeve në Gjermani

"CDU si e paralizuar", humbje e ndjeshme për Unionin pas
x

Politike

GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, reagon i revoltuar Romeo Kara: Nga ky qerthull talljeje dilet vetëm me...

GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, reagon i revoltuar Romeo Kara: Nga

Juristi Romeo Kara ka reaguar pas vendimit të GJKKO për të rrëzuar kërkesën e SPAK për të rihapur hetimet për ish-ministrin Fatmir Mediu.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Romeo Kara shkruan se gjykatat ndërruan emrin, por jo zakonin.

Postimi i plotë:

Gjykatat nderruan emrin, por jo zakonin.

Vazhdon i njejti avaz i mbrojtjes se krimit duke shperdoruar afatet proceduriale dhe klauzolat e parashkrimit te vepres penale.

Jo me kot kam thene se, lidhur me krimet e ketyre 30 viteve postkomunizem, duhen pezulluar afatet e parashkrimit te veprave penale.

Pritet te kalojne afatet, nis procedimi penal dhe ceshtja pushohet pikerisht sepse kane kaluar afatet.

Nga ky qerthull talljeje 30 vjecare, dilet vetem me revolucion ose masa te tjera nga jashte sistemit.

Krimi politik i 30 viteve te fundit eshte krim i paster kunder njerezimit, prandaj ai kurre nuk duhet parashkruar.

Nese parashkrimi i sherben rrenimit te drejtesise, kurre mos qofte si norme juridike.

GJKKO mbylli hetimet për Fatmir Mediun, reagon i revoltuar Romeo Kara: Nga

Më të lexuarat