Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

"Gjoba dhe ndëshkime të tjera për ata që vonojnë drejtësinë në Shqipëri", SHBA nxjerr faktet dhe jep paralajmërimin e fortë për gjyqtarët (VIDEO)

Postuar: 12/11/2019 - 17:40

Ambasada amerikane në Tiranë thotë se mbështet luftën kundër korrupsionit në vend dhe për pasojë, do të punojë për të ndihmuar ngritjen e një sistemi drejtësie transparent dhe të lirë.

Reagimi:

Qeveria e Shteteve të Bashkuara është e përkushtuar në luftën kundër korrupsionit dhe respektimin e sundimit të ligjit në mbarë botën. Lufta kundër korrupsionit është prioritet i punës së Ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Tiranë. Çdo javë do të nënvizojmë një nismë që kemi ndërmarrë për të luftuar korrupsionin në Shqipëri.

Këtë javë, mësoni se si USAID ka punuar me partnerë për të përmirësuar sistemin gjyqësor prej vitit 2003. Ambasada e SHBA në Shqipëri do të vazhdojë të punojë me partnerët shqiptarë për të ndihmuar ngritjen e një sistemi drejtësie që është transparent, eficient dhe i lirë nga korrupsioni. Ky është sistemi i drejtësisë që ju, populli shqiptar, meritoni. Shqipëria Lufton Korrupsionin Ndal Korrupsionit

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 15:00

Biznesmeni Gjergj Luca ka debatuar ashpër Në studion e Top Talk me deputetin e opozitës së re Lefter Maliqi.

Ky I fundit nuk e pranon idenë se Qeveria mund të menaxhojë situatën.

Debati

Postuar: 08/12/2019 - 14:33

Kreu i PD-së, Lulzim Basha me anë të një shkrimi në Facebook ka shprehur mirënjohjen e thellë nda

Postuar: 08/12/2019 - 14:10

Kryeministri Edi Rama në një intervistë për gazetarin e Top Channel ka zbardhur takimin me Erdoga

Postuar: 08/12/2019 - 14:00

Akti i fundit i firmosur nga Arta Marku para lënies së detyrës është një udhëzim për pavarësinë e

Postuar: 08/12/2019 - 13:41

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ishte në qytetin e Peqinit, p

Postuar: 08/12/2019 - 13:24

Mbrëmjen e kaluar, në emisionin “Shiko kush luan” ishte i pranishëm edhe kryetari i b