Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

Gjykata i shtyu vendimin për në shtator, Dritan Zagani nuk i ndahet Saimir Tahirit, nxjerr prapaskenat e rënda dhe i jep paralajmërimin e fortë: Do fitojë, durim

Postuar: 22/07/2019 - 22:42

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri publikoi një foto të një breshke në “Facebook”.

Tahiri me anë të fotos me breshkën tregon sesi procesi gjyqësor ndaj tij po zvarritet. Sipas Tahirit, ka 2 vjet që zgjatet një proces kundër tij, ndërsa politikanët e tjerë i janë shmangur drejtësisë me shtyrje.

Ai thotë se kur kjo ndodh me të, vetëm mund të imagjinohet se çfarë ndodh me qytetarët e thjeshtë.

Por ish-shefi i antidrogës në Drejtorinë e Policisë Fier Dritan Zagani që denoncoi trafikun e drogës së Habilajve në Vlorë,  nuk ‘i ndahet’ Saimir Tahirit. Në postimin që ish-ministri ka shpërndarë Zagani e paralajmëron:

“Po pra, kur te ndodh ty kjo gje, dhe per me shume me drejtesine qe "vetove" ti me shoket e tu rilindes te se keqes, mendo pak te tjeret, mendo pak çeshtjen time qe e gatove ti si desh Moisiu me Lolon....por siç thua dhe ti drejtesia do fitoje...durim.”

 

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 08/12/2019 - 17:17

Drejtuesi i Departamentit të Mjedisit në PD Abi Malltezi thotë se shembja e Godinës 15 në Qytetin Studenti nuk ka lidhje me sigurinë ndërtesës

Sipas tij kjo po bëhet për qëllime korruptive.

Postuar: 08/12/2019 - 16:48

Kryeministri në detyrë Ramush Haradinaj njofton se të hënën të gjitha ndihmat e grumbulluara nga

Postuar: 08/12/2019 - 16:39

Ish kryeministri Sali Berisha ka kërkuar hetim ndërkombëtar për atë që ka ndodhur më 26 nëntor dh

Postuar: 08/12/2019 - 16:25

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka propozuar një paketë me 5 pika për rimëkëmbjen e biznesit të preku

Postuar: 08/12/2019 - 15:30

Reforma në drejtësi, ngritja e SPAK, raportet Qeveri-Presidencë, situata politike në tërësi dhe t

Postuar: 08/12/2019 - 15:27

Këshilli Bashkiak i Durrësit ka zhvilluar ditën e sotme një mbledhje urgjente.

Postuar: 08/12/2019 - 15:06

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan ka pohuar se maksimumi për rindërtimin e banesave të shkatë