BREAKING NEWS

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për viktima!”, Frrok Çupi del me paralajmërimin ‘bombë’ për protestën e Sali Berishës: Ai nuk kthehet pa një trofe!

“Sot ditë e frikshme! Mund të ketë skenarë për
x
BREAKING NEWS

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe paralajmërojnë trazira gjatë protestës së sotme, sulmojnë Ramën dhe i kërkojnë të mos provokojë protestuesit, Noka kërcënon policinë

Berisha dhe LSI i hedhin “benzinë” zjarrit dhe
x
BREAKING NEWS

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën e Parlamentit apo skenar dhune? Shikoni çfarë po ndodh në tarracën e Kuvendit disa orë para protestës së opozitës (VIDEO)

Informacione ‘sekrete’ për t’u futur në godinën
x
BREAKING NEWS

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet për skenare dhune, ja çfarë do të ndodhë sot në protestë dhe lëvizja e papritur e Ramës

Berisha 2 orë tubim para Kryeministrisë, policia përgatitet
x
BREAKING NEWS

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit, refuzojnë hapjen e dosjeve, 71 zyrtarë që aplikuan për SPAK rezultuan “spiunë

130 deputetë në panik nga dosjet e Sigurimit të Shtetit,
x
BREAKING NEWS

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë! Ja sa para janë sekuestruar

SPAK del me njoftimin e fundit: Dërgohen në GJKKO 25 kriminelë!
x
BREAKING NEWS

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të parandalojnë një “Luftë të Tretë Botërore”, ja 3 shtetet ku mund të shpërthejë një konflikt i armatosur

Tension i lartë në Baltik, orët vendimtare që mund të
x
BREAKING NEWS

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin” Vuçiçin, Bashkimi Evropian miraton për herë të parë dokumentin për Kosovën që do të tronditë Serbinë

Plas keq në Beograd, ndërkombëtarët “shkundin”
x

Politike

Gjykata njohu Lulzim Bashën si kryetar, Sali Berisha zbulon si do t’i regjistrojë kandidatët në zgjedhjet e 6 Marsit, ja si përgjigjet kur e pyesin nëse do kenë logon e PD-së

Gjykata njohu Lulzim Bashën si kryetar, Sali Berisha zbulon si do t’i

Ish-kryeministri Sali Berisha ka zbuluar skenarët se si do të hyjë në zgjedhjet e pjesshme vendore më 6 mars, pavarësisht se gjykata njohu Lulzim Bashën si kryetar të Partisë Demokratike.

Pjesë nga intervista në Opinion

 Një nga mënyrat e marrjes pjesë në garë është vetëpropozimi. Atëherë ai që vetëpropozohet, merret parasysh. Ka dy rrugë, ose Komisioni, sipas ligjit, kemi të bëjmë me regjimin në njërën anë që është i dystuar me Lul Bravën, ka institucionet, tritolin, siç i demonstroi në zgjedhjet e FSHF-së. Ne kemi dhe qytetarët. Ne kemi përballjen përballë qytetarëve, qeverinë dhe Lul Bravën. Ka një ligj. Ligji jep dy mundësi, njëra është një aleancë ose koalicion partish, dhe tjetra është një komision mbështetës për kandidatin prej 9 vetësh. Do vendoset pas dy ditësh kush do përdoret. PD do marrë pjesë në këto zgjedhje, dhe do ketë një rezultat që do të habitet. Nuk mund të them nëse do shkojmë në kandidatët e pavarur.

Pyetje: A do kenë logon e PD-së

Berisha: Logoja është e konfiskuar. Ky është revolucion, se kush e përfaqëson Partinë Demokratike, e kanë parë shqiptarët. Mos harroni se kemi të bëjmë me dy fenomene diametralisht të kundërta, njëri vjen nga falsiteti, mashtrimi. Basha nuk përfaqëson parti. Përfaqëson blindën. Përfaqëson 4 humbje njëra pas tjetrës. Ka negociata me të gjitha forcat e tjera politike. Emri i koalicionit mund të jetë i ndryshëm, do jetë në emër të Aleancës, mund të jetë Shtëpia e Lirisë. Nuk e kemi vendosur akoma. Gjithçka do varet nga ekspertët e të drejtës elektorale.

Më të lexuarat