Kërko Për

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS

Agjencia e Lajmeve SOT NEWS Lajme nga Shqiperia, Kosova, Rajoni dhe Bota, Politike, Kronike, Aktualitet, Dossier, Kulture, Sport

“Gjynah, kush i nxori në rrugë”, Rama zbulon çfarë do ndodhë me zyrtarët e arrestuar të PD

Postuar: 16/06/2019 - 19:46

Gjykata e Elbasanit la sot në burg, katër nga shtatë të arrestuarit në lidhje me tensionet e ndodhura disa ditë më parë në Librazhd.Kryeministri Edi Rama nga Pogradeci komentoi vendimin e gjykatës, ndërsa tha se ata janë nxjerrë në rrugë për interesa të atyre që flenë në shtëpitë e tyre. Kryeministri shtoi se ata do të vijojnë të mbahen në burg, pasi i ka kapur kodi i pengimit të zgjedhjeve lokale. Ai në fund ironizoi edhe ish-deputetin, Edmond Spaho.

“Do sot morën dënim, është gjynah. Ata nuk i nxori aty as babai as mamaja, po i nxorën ata që flenë në shtëpitë e tyre. Spaho kishte dalë dhe thoshte këta janë të burgosur politikë. Ata në shtëpi nuk shkojnë dot, sepse i kapi neni i pengimit të zgjedhjeve. Tani. Po bëhet burg për profesor Spahon. A shkohet në burg për një grup njerëzish, që pasi morën njerëzit dhje i nxorën në rrugë dhe dogjën mandatin thanë se ne jemi populli dhe ne do të bëhemi populli. Janë me dhjetëra burgjeve sepse kanë shkelur ligjin, për llogari të Ilirit  dhe Saliut. Shkojnë e futen në burg sot disa njerëz për Spahon”-tha  ai.

/Agjensia e Lajmeve Sot News/

Na Beni Like Ne Facebook: 

Lajme nga e njejta kategori

Postuar: 22/07/2019 - 23:46

Duket se këtë verë nuk ka pushime për kreun e PD-së, Lulzim Basha pasi partia e tij la Kuvendin dhe bojkotoi zgjedhjet.

Postuar: 22/07/2019 - 23:23

Tre vjet pas miratimit të Reformës në Drejtësi, tashmë do kemi edhe një godinë që do e simbolizoj

Postuar: 22/07/2019 - 22:57

Zëdhënësi i presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi mohon të ketë pasur një takim sekret sot mes kreut

Postuar: 22/07/2019 - 22:42

Ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri publikoi një foto të një breshke në “Facebook”

Postuar: 22/07/2019 - 22:20

Ish-deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma u shpreh se PD ka ndaluar vijimin e punës në Unaz

Postuar: 22/07/2019 - 22:13

Rumania mbylli Presidencën e BE-së, ndërsa ambasada e saj në Shqipëri organizoi një aktivitet ku

Postuar: 22/07/2019 - 22:10

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi është ndaluar këtë të hënë me stru