BREAKING NEWS

Burime gazi në Shqipëri? Kreshnik Spahiu paralajmëron të ardhmen e “frikshme”

Burime gazi në Shqipëri? Kreshnik Spahiu paralajmëron të
x
BREAKING NEWS

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH zbardh bilancin e 24 orëve të fundit

COVID në Shqipëri/ Më shumë se 900 raste të reja, MSH
x
BREAKING NEWS

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset për anëtarësim

Zgjerimi i BE, lajm i mirë për Shqipërinë, rriten shanset
x
BREAKING NEWS

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike të premten

Temperatura deri në 40 gradë, moti bën kthesën drastike
x
BREAKING NEWS

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr vendimin për Sokol Mjacajn, ia ‘hedh çelësat në det’

Vrau dy turistët çekë në Prekal, Gjykata e Lartë merr
x
BREAKING NEWS

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet për emërimet brenda Partisë Socialiste dhe ia numëron ‘një nga një’ kryeministrit: Gjithçka e vendos Rama sikur është shefi i Shtabit. Si kjo situatë nuk ka pasur ndonjëherë

“PS është shkërmoqur si parti”/ Spartak Braho flet
x
BREAKING NEWS

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu tregon kur vjen kthesa e madhe dhe si parashikohet fundjava

Rrebeshe të forta dhe stuhi/ Moti bën ndryshimin drastik, meteorologu
x
BREAKING NEWS

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak Braho hedh dritë mbi skandalin e madh me rrugën Kardhiq-Delvinë: Aferë korruptive! Balluku pjesë e oligarkisë së kryeministrit. Ai është megaloman dhe…/ Rama i ka hipur...

“Ka filluar që kur ishte ministër Olldashi”, Spartak
x

Politike

“Gomari shkrimtar”/ Vazhdon përplasja brenda grupit të PD-së, pas reagimit të deputetit të Partisë Demokratike, Gjekmarkaj i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë’: Dyrdyli e paska nxjerrë preshin nga “shishja”

“Gomari shkrimtar”/ Vazhdon përplasja brenda grupit të

Vijon “ping-pongu” i përgjigjeve dhe replikave mes deputetëve të PD, Tritan Shehut dhe Agron Gjekmarkajt, njëherësh nënkryetar i Kuvendit.

Pas reagimit të fundit të Shehut, Gjekmarkaj i është përgjigjur përmes një postimi në Facebook, teksa shkruan se “Dyrdyli e paska nxjerrë preshin nga “shishja” për ta përdorur atë si pendë që jep shpresë për të ardhmen”.

“E paska lënduar “plagën” së dyti, një heroizëm që ai e bën për Doktorin e vërtetë herë pas here. Të dy bashkë po e udhëheqin “revolucionin” drejt fitores, drejt së nesërmes. Për t’i dëftuar trimëri Doktorit e për të shqiptuar fjalën euro nuk i merret goja  qerratait!!”, shkruan ai.

Më herët Tritan Shehu iu përgjigj deklaratës së djeshme të Gjekmarkajt duke thënë se “si deputet nuk më duket shpresëdhënës, jo vetëm për mungesën e plotë të etikës”.

Më tej ai shprehej se “në lidhje me vendosjen e emrit tim të deformuar nëpër ato, dëshiroj t’i them se nuk më shqetëson aspak me ato zhurma ‘breshërie mitralozi’ që publikon edhe në adresën time, njëlloj si tingujt që nxirrte ‘Gomari shkrimtar’”!.

Më të lexuarat